AIDS može biti poražen?


Prije nekoliko godina, novina objavio je članak o virusu AIDS-a. Nakon čitanja, napisao sam u bilježnicu da smatra da je važno i korisno. Mislim da je moj rekord moglo zanimati čitatelje.

Taj članak je bio pod nazivom „virus AIDS-a u zamku.” Ona nam govori da je japanski znanstvenik u istraživanju bila u stanju identificirati komponentu koja blokira virus AIDS-a, a ne dopustiti da ga reproducirati u ljudskom tijelu. Ona je pronađena u valerijane korijena. Kao što je postalo poznato, virus AIDS-a, uzimajući u krv, uništava stanice - bezbojne krvne stanice koje su odgovorne za imunološki sustav, i brzo djeluje na cijelo tijelo. Tijekom pokusa, Japanci uspjeli uhvatiti virus u „zamku”, odnosno da se zaustavi njegov daljnji razvoj i izvan stanične jezgre. Učinak postignut kada se inficirane stanice su pomiješane s otopinom koja valerijane blokiran virus AIDS. Uzimajući u valerijane rješenje, virus se ne množe i preživjeti. Pod utjecajem jedne od komponenata volumena korijena virusa koji se nalazi u limfocitima, smanjena više od 80%. Ova nova metoda je potpuno drugačiji od poznatih do tog vremena tretmana AIDS-u da je tvar, koja je dio valerijane korijena ne eliminira bolest, ali ne dopušta mu da se u zdravim stanicama. Znanstvenici se nadaju da ovaj alat, zajedno s već poznatim metodama prevencije i liječenja, učinit će to moguće zaustaviti širenje ove užasne bolesti.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan