Kako uzimati metformin mršavljenja: mišljenja liječnika i potrošača

Većina lijekova koji smanjuju težinu, u početku nije imao takvu namjeru. Često se ovaj efekt iz njihove uporabe je prvi put korišten od strane bodybuilders i drugim sportašima koji su trebali na bilo koji način da biste dobili osloboditi od masnog tkiva, a kad bi preuzeo praksi običnih potrošača. Među takvim lijekovima ušao „Metformin Richter”.

„Metformin”: glavne karakteristike lijeka

Aktivna tvar pripravka - metformin hidroklorida

Aktivni sastojak lijeka - hidroklorid metformin, koje posjeduju sposobnost stabiliziranja inzulin i smanjuje razinu i utjecati na postotak kolesterola u krvi i metabolizam ugljikohidrata. Lijek se koristi za liječenje dijabetesa tipa 2 i spriječiti pretilost unutarnje organe.

Kao takav, jasna orijentacija za ispuštanje viška težine „metformina” ne. Taj „bonus” se prikazuje kao rezultat blokiranja gladi i ugnjetavanja sintezu glikogena, nego ne ne iskoristiti bodybuilders, a nakon njih - i obični potrošači, zabrinuti o problemima na slici. Mehanizam djelovanja lijeka stvara deficit energije, koje tijelo mora se uzeti od već nagomilanih masnih rezervi: isto se može postići putem smanjenja kalorija.



Vidi također:

Kako se „Metformin” za mršavljenje?

Važno je razumjeti da zbog droga nije usmjerena na smanjenje tjelesne težine

Važno je razumjeti da zbog droga nije usmjerena na gubitak težine, a posebnih uputa za uporabu „metformina” za mršavljenje ne postoji. Svi koji su pokušali prilagoditi oblik s njom, uživati ​​u klasičnoj algoritam prijem usmjerena na suzbijanje gladi.

  • Doza za odrasle - 1 / 2-1 kom. dok jede, pije vodu. Maksimalna dnevna doza - 3 tablete.
  • Tečaj ne bi trebala prelaziti 90 dana, ali zbog nedostatka navikavanje preporuča se uzeti pauze svakih 15 dana.
  • U procesu primanja „Metformin” potrebno regulirati ravnotežu vode: za svakih kg tjelesne mase treba popiti 30-35 ml čiste vode dnevno.

Stručnjaci na umu da se najbolji rezultati postižu kombinacijom lijeka s promjene prehrane. Međutim, ne može se koristiti glad ili teške dijeta. Također, u tijeku liječenja potrebno je odustati alkohol.

„Metformin” mršavljenje: mišljenja liječnika i potrošača

Što se tiče live pogled od onih koji su pokušali izgubiti na težini uz pomoć „metformina”

Što se tiče live pogled od onih koji su pokušali izgubiti na težini uz pomoć „metformina”, sve je dvosmisleno. Postoje negativne komentare, uglavnom dolazi od ljudi s problemima hormonska fona- i pozitivna, gdje se vidi rezultat lijeka za smanjenje šećera u krvi. Međutim, gotovo svaki potrošač primjećuje da se događa vrlo brzo zarazna, tako da je efekt manje izražen.

Ilona, ​​39 godinaNakon što je zbog promjena povezanih sa starošću sam počeo preskočiti inzulina, a ne dijeta ne pomogne da ga obuzdati, bilo je potrebno savjetovati se s liječnikom. On mi je rekao i napisao „metformin Richter.” Recenzije na internetu su bili prilično mami, pa sam bez straha počeo piti lijek. To je izgubio apetit u potpunosti i odmah, noćni jogging u frižideru više, ali dobar je bio prevrnut želuca, konstantan proljev.

Tatjana, 25 godina„Metformin” odlučio piti na preporuku prijatelja koji ga koriste za izgubiti 5 kg u mjesec dana. Po mom mišljenju, rezultat je dobar, i ne šteti tijelu, tako odvažio. Problem prekomjerne tjelesne težine je nastao zbog visokog šećera, pa u nadi da će utjecati na njega. počeo povraćanje, ponekad povraćanjem, stolica je tekuća, želudac uorfenii kontinuirano svaki dan nakon prijema (1/4 tablete): Nažalost, tjedan pao lijek. Tijekom tog razdoblja (7 dana), izgubio sam samo 1,2 kg, šećer ni ne mjeri se - uzdahne tiho kad prestao piti tablete. Ja ću tražiti zamjenu.

Ella, 20 godina: S „metformin” Ja ne rade: uzeti liječnički recept, kada je došlo do hormonska neuspjeh, pod utjecajem težine. Počnite s malim dozama (1/2 tablete, ujutro i navečer), nuspojave sam bio spreman, pogotovo jer sam ih se pojavila samo u obliku glavobolje i blage mučnine. To je moguće izdržati. Međutim, nakon 10 dana nisam primjetio nikakve promjene - otišao 300-400 g, što je poznato, do droge ili dijeta. U isto vrijeme, to je počeo navikavanje ukoliko tableta početno zabio i osjećaj gladi, tjedan dana kasnije su prestali da ga utjecati.

Liječnici slična mišljenja je komentirao na sljedeći način: „Metformin” namijenjen samo za snižavanje šećera u krvi i otupljivanje apetit, tako da je njegov utjecaj na hormone je sasvim nemoguće. Sama po sebi, priprema je vrlo dobar, ali ima mnoge nuspojave se javljaju kod gotovo svakog pacijenta, tako da je terapija je poželjno provesti pod nadzorom stručnjaka.

Vidi također:

„Metformin” mršavljenje rezultativen ako ispuštaju za ispravnu dijagnozu. To utječe na samu srž problema, tako da je dobro da se nosi s glavnim zadatkom - fluktuacije inzulina, ali ne više. Neovisno imenovati terapija temelji se na njemu ne isplati, jer nije sigurno i gotovo uvijek izaziva negativne reakcije iz pojedinačnog organizma.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan