Upala grla - narodni lijekovi i recepti za liječenje laringitisa kod kuće

Upala grla (leryngitis ;. Iz grčkog grkljana - grlo) - upala grkljana. Upala grla manifestira u različitim oblicima, ovisno o tome da li je pogođen samo jedan ili sluznice i submukozi ili perichondrium (perichondrium) ili hrskavice (Kondriti) grkljan.

U našoj obitelji puno učitelja, prijatelja i učitelja dovoljno za njihov glas i grlo - radni alat i recepata koje predlažem za vraćanje glas kad laringitis pa čak i profesionalni pjevači.

1. ispiranje grla često zakiseljen otopinom (ocat ili limunska kiselina), 2-3 dana pokušaj da ne govorimo da piju toplo juha procijedi i mekinje 1/3 čaše 3 puta na dan.

Do 1 šalice vode - 1/2 šalice anisa. Kuhajte 15 minuta. Zatim bacaju sjeme. Dodajte 1/4 šalice meda 1 žlica + konjak. Sve to dovesti do kuhati. Cool i topli napitak 1 žlica nakon 30 minuta. Glas je obnovljena. Ovaj recept pjevači.

2. Uzmi česte toplu udisanje ulja nekoliko kapi na posebnom uređaju (eukaliptus, ružičaste i drugi.) - i disati.



3. Smokve sipati vruće mlijeko i piti ovu infuziju, što je češće moguće.

4. Propolis (graška) prednji zubi žvakanje i progutati 10-15 minuta ili 15-20 kapi tinktura propolisa piti 3-4 puta dnevno.

5. Homeopatski lijek „Arnika” (prodan u homeopatskoj ljekarni) 6-8 grašak otopiti 3 puta na dan, u akutnim slučajevima - svakih sat vremena do poboljšanja. Ili otopiti 5-8 grašak u toploj vodi i oblozi grlo.

6. 5 kapi „Holagol” otopiti u vodi i piće.

7. Napravite vruće oblog na vratu.

Prevencija laringitis.

1. 1 čajna žličica med + 7 aloe sok kapljice (20 kapi dnevno u odraslih).

2. 10-15 kapi limuna 1 puta dnevno u jutro na prazan želudac za 45 dana.

Odaberite recept koji vam najbolje odgovara.

Alla Snizhko, Tokmak

Upala grla - upala grkljana sluznica. U ove bolesti, morate uzeti petnaest minuta tople kupelji za stopala i staviti na grlo toplom oblog. Osim toga, potrebno je podmazivanje 3 dana duboko grlo joda smjese glicerina (vijak vatom na štapiću, umočen je u smjesu da se pomaže grla). To donosi poboljšanje i redovito ispiranje grla morske vode. I otopljen je u čašu kipuće vode 1 žličica med i što je češće moguće provesti ovaj ispiranje rješenje. Od laringitis će biti više ako čaša meda sipati u 0,5 šalice svježeg soka od limuna, kuhati malo, i svakih 5 minuta da se 1 žličica to znači. Ona pomaže nositi se s bolešću i mrkve. Nužno u čašu svježe iscijeđenog soka od mrkve otopiti nekoliko žlice meda i uzeti 1 žlica Smjesa 4-5 puta dnevno. Vi samo možete jesti ribana mrkva. Rotkvica također koristi u liječenju upala grla. Potrebno je 3 puta dnevno 20 minuta prije jela uzeti 1 žličica svježe iz svog korijena sok od povrća, kao i za ispiranje grla. To potiče ozdravljenje češnjak. To bi trebao biti 5-6 slomiti režnja češnjaka, uliti čašu mlijeka, kuhati, hladnom i piti 1 žličica Bujon nekoliko puta dnevno.

S poštovanjem - M.M.Batychenko

Ako ste pate od laringitisa, umiješajte pola šalice tople prokuhane vode 1 žličica krumpirov škrob, 1 čajna žličica glicerin i 3-4 kapi joda. Isperite grlo s ovog rješenja 3-4 puta dnevno, svaki put priprema svjež. Poboljšanje će doći na drugi dan.

S poštovanjem - Zinaida Petrovna Grushko

Pozdrav, dragi „baka”! Vidi zadnju stranicu novina broj 46: Chernyshenko VS od Kirovograd ona ga pita za pomoć u liječenju bronhitisa i laringitisa. U prethodnom pismu sam opisao liječenje luk juha, ali postoje i drugi načini da sam izliječiti. Vrlo dobri pomoći „Rankotrim” tablete, kada se uzmu dnevno, 2 tablete: jedna - u jutarnjim satima, a druga - nakon večere. Ja sam u posljednjih godinu dana razbolio s bronhitisa, ovaj kašalj je da ona ne može iskašljati. Trebalo mi je 1 tanjur (10 komada), a ja sam izliječen. I nisam pronašao, tako da se liječi luk juha, vrlo korisna, čisti sluz i ove godine je bio bolestan bronhitis, upala grla, ali ljekarne tableta. Morate piti ujutro na prazan želudac u obliku topline. Iscijedite sok od limuna i uzeti 1 žličica med. Alat pomaže u redu.

S poštovanjem - Zinaida Petrovna Grushko

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan