Sinusitis - Liječenje sinusitisa narodnih lijekova kod kuće

Sinusitis (highmoritis) - ponajprije upala mukozi i submukozi maksilarnog sinusa. U nekim slučajevima u džep u procesu uključuje periost i zida kosti čak.

Kesten jezgra rez svijeća i 1,5 sata daju u nosnim prolazima (bolje naizmjenično). Sjedi, nagnut prema naprijed lagano, s velikom krpom u rukama. Hoće li biti jak odljev sluzi i gnoja, pomaže očistiti nosna prolaza i sinusa. Sutradan, ponoviti postupak ako je potrebno 2-3 učiniti. Ako suhim kestena, onda oni moraju biti prednatopljena danima u vodi.

Ako bol u uhu, bobica borovice (10 g po 200 ml), votke inzistira 10 dana, i kad je primijenjeno naprezanje navlaženog vate 10-15 minuta u uho 3 puta na dan. hren sok davati 2 kapi u uho.

Više se ubaci u uši 3-4 kapi 3 puta dnevno, tinktura calamus rizoma (10 g sirovog materijala po 100 ml votke inzistira 10 dana), a da se 30 kapi 3 puta na dan.

Dnevni žvakati više od četvrtine limuna s korom u roku od 1-2 tjedna.

Julia Baturina, Dneprodzerzhinsk

Mnogo je toga napisano o liječenju sinusitisa urina. No, na žalost, nije sve to je pogodan. Moj rođak od sinusitis sisao joj nos za 2 godine, a sve je bilo uzalud. Stvrdnute kapljice. 3 iz balona „penicilina” (3 norme) i to pomoglo za 3 godine, ona ne trpi. 1 žličica Aloe soka + 1 čajna žličica češnjak sok + 1 čajna žličica 96% etanola + 1 žličica med (predmetni) + 3 TSP prokuhanu vodu - kapanje 2 kapi 2-3 puta dnevno u obje nosnice.

Njegova obitelj poslastica kašalj ovako: mlijeka (po mogućnosti koza i krava, ali može biti) + med koza masti (vrlo malo - ne nužno cijela čaša, može i 1/3). Pijte toplo 2-3 puta na dan, i doslovno u roku od 2-3 dana od svih kašalj ide dalje.

Margarita Viktorovna, Kharkov

Narodna liječenje sinusitis bilja

Jedno vrijeme sam imala upale sinusa. Napravili smo rupa, ali nakon nekog vremena opet isto. Predložio sam da se mojoj majci da sahrani nos sok od Kalanchoe, a ja odbio bušiti. Tri noći za redom iskopa sok nos. Odrežite komad široke povez, presavijeni na pola, uzeo list Kalanchoe, sapun, obriše, stavi na povez, dobro gužvanja prstima, iscijeđen sok pipetu i ubaci u jednu nosnicu i druge. Nakon nekoliko minuta, koliko sam kihnula nekoliko puta. Očišćeno dok nosa i gornjih sinusa. Dobro vysmarkivala, a 3 dana kasnije sve je bilo potpuno. Možete pokopati nos (ako je dostupno) 3 puta dnevno. Tada je liječenje brže.

Samo liječiti grlo i unuke kašalj. Navečer prije spavanja pojesti komad papira davanje Kalanchoe, a ujutro je poboljšanje, pa čak i postati sasvim dobar.

EG, Krivoy Rog



1 žličica sok od luka, 1 TSP meda, 1 žličica Aloe soka, 1 TSP masti Wisniewski miješati dok jednoličnu pastu pamuk brisevi u nos 2-3 puta dnevno po 0,5 sata. Svaka 2 dana napraviti novu mast. Veliki dijelovi nisu potrebni, kao smjesa kiselo. Uz ovu pomast možete učiniti bez puknuća. Tijekom liječenja 20 dana.

Tatjana Gulaya, Severodonetsk

Uzmite jednake dijelove tinkturom od odoljena i ljekarne amonijaka. Pomiješajte ih. S runo namočenom u tu smjesu masti sinusa. Prije toga, provjerite stranice od kožne reakcije alergije. Nakon ovog tretmana ćete ikada zaboraviti ono rupa i dugotrajno liječenje.

  1. Prema provjeriti za sebe, vijetnamski „Star” - prvi lijek. Premazati potrebno je često - 5-6 puta na dan, a moguće je i češće. Može se dogoditi da se koža će slazit i čini se da nema učinka. Premazati nos i čelo preko njezina nosa kosti i maksilarnih sinusa na licu. Paralelno s tim, potrebno je koristiti sol, grijao u tavi, a zatim ga sipati u vrećicu i staviti na istom mjestu. No, postupak sa soli da se ne više od dva puta dnevno. A, možete se prijaviti na „zvijezdu” na opekline. to treba podmazati opekline i nakon 5-10 minuta peckanje nestane.
  2. Za liječenje sinusitisa treba uzeti 0,5 litara maslinovog ulja. Dobro jutro, popodne i večer za dobivanje ulja i isperite u ustima kao zubi za 10 minuta, naravno, svi su tada ga ispljune. I tako 10 dana. Teško je vjerovati, ali upečatljiv rezultat. Na svom sinusa nikada zaboraviti.

Lydia Kutsenko, Krivoy Rog

Dugi niz godina sam patila od upala sinusa, nije mogla spavati, ni bušiti u bolnici, ali nije pomoglo. I onda sam pokušao aloe. Moči prstom u sok od aloe, premazani ih u nos, a kada postane suha. I par dana sve je prošlo. Sa Aloe izliječiti i grla - špricu bez igle u dug. Sada sam liječiti bolesna želuca, žvakati aloe dnevno. Postupak ne svaki dan, jer Aloe povećava pritisak.

Anna Timofeevna Roy, str. zelena Guy

Kada upala sinusa pomaže crna rotkva. Potrebno je da se prođe kroz mljevenje mesa, uzeti šake objema rukama. Topla i staviti na sinusa. Zatvori ručnik. Burn, naravno, neće biti puno, ali 15 minuta je potrebno da pate. Da li 2-3 puta, a sve što je ruka lift. I što je najvažnije - ne pumpanje gnoj!

Galina Mihaylovna Raynova, Melitopolj

Moj metoda liječenja sinusitis. Prvo morate dobro toplo lice suho topline. Zatim liječi juha kamilice. Prvo, ona mora biti ohlađeno na temperaturu tako da, i njuškanje i viplevyvat kroz usta. Nema ograničenja kao što možete, toliko oprati. Nakon toga, dva mala tamponchiki vune za vlaženje i prirodnim medom i lagano gurne u obje nosnice, koliko je to moguće. Odmah ležati na leđima, tako da mu je glava bila opuštena i dolje. Med se utopiti, a dio će pasti u usta. Dakle, to bi trebalo biti. Ovdje, također, ne postoje granice: kao što možete, toliko laže. Ja nakon prvog tretmana, jedna strana nosa je odmah izbrisani. I nakon dva postupka je količina gnoja izašao, nisam mogao vjerovati očima.

Orest Timochko s. Ivachev Dolishniy

Uspješno liječi bolesti, mog prijatelja, koji su alergični na sve lijekove. Ona baca čajnik dobru šaku koromač sjemena i daje sve to kuhati na vrućoj ploči, koja se stavlja na podu na uzglavlju kreveta. Zatim, na izljev prijatelj stavlja lijevak i naginjati glavu prema dolje (to je vrlo važno), udahne pare za 2-4 sata, zagrijavanje juhu povremeno. Glava mora biti nagnut prema dolje marža mora biti c / b ubrus nosa, jer protok će biti sve što se nakupila u gornjih sinusa. duga procedura, uznemiruje, ali rezultat je vrlo dobar. Tko ne želi zamarati, neka čini turundy nos sa sapunom ili meda noću.

Alla Snizhko, Tokmak

Ovaj recept mi ​​je pomogao da biste dobili osloboditi od tuge moje bolesti. Jasno je da ne uvijek pomoći svi isti, ali ipak, mislim da vrijedi pokušati.

Ni u kojem slučaju ne podmiriti za bilo punkcije, to ne može pomoći. Nazofarinksa je jaka infekcija, što doprinosi ovom pošasti. Oslabljena tijelo prolazi kroz svaku bolest je puno intenzivniji. Dakle, bio sam pomogao homeopatske medicine „Gaymorin”. To se prodaje u homeopatskim ljekarnama.

No, osim toga, vrlo učinkovito djeluje sljedeće recept: uzeti žumanjak svježeg jajeta, pomiješajte s istom količinom meda u svibnju, i pokopati nos 5-6 puta dnevno, 4 kapi u svaku nosnicu. Ako je bila vrlo gusta smjesa, napraviti nešto od ove mase tamponi i stavi u nos 15 minuta.

Neka ti Bog pomogne!

GL Grigorovich, Ukrajinka

Liječenje sinusitis hladnim postupkom. Ovaj recept je testiran na sebi i na poznato i nije bilo piercing.

Oznaka bit suncokretovo ulje (100 g) se zagrijava i na posudu cakline i prijenosa na 1-2 vlasac. Zatim uklonite s vatre i pokrivača. Kako svjež, soj kroz gazu, i ubaci u nos kako bi se pokrenuti niz grlo. Ja se proguta. Kaplje često, svakih 3 sata, pa čak i ustao noću, i ne ustati, a to se ne kaplje. A sljedeći dan počeli su se pojavljivati ​​u različitim bojama gust gnoj. Ispalo je gotovo dva sata i ponovno podigao nos, ipak, i postalo je lakše. Ja radim tako da za 3 dana. I ja pijem tablete „Tsitramon” - jedna ujutro i jedna navečer. Sve što je prošlo.

Napomena: Ako se ulje pregrije, nema miris češnjaka. Cool malo ulja, a zatim staviti svježi češnjak.

Na znanci njegovi otišao puknuća, igla ni ne popne. Uzmi sliku, rekli su da je slomljena particiju, potrebno je obaviti operaciju, dub, a zatim ispumpati gnoj. Rekao sam mu ovaj recept. Tjedan dana kasnije, on je bio u redu.

Galina Ignatovich, Krivoy Rog

Recept od sinusitisa i rinitisa. 20 ml tijesto „Enteretsida” (vrlo dobro i koristan lijek), dvije bočice mulj „hidrokortizon” i 5 ml „Naphthyzinum”. Sve mješavina i kapati u nos. Učinak se događa s hladnom gotovo odmah, a u postupcima sinusa ne turundy natopljene u ovu smjesu.

Još jedan od mojih prijatelja savjetovao ovaj recept iz sinusa. U vodenoj kupelji za taljenje 1 žlica planirana sapun s malo vode, zatim dodati 1 žlica mlijeko, med, 1 žlica Sok od luka, crna rotkva. Ispada kremastu masu. Dodam još poboljšati djelovanje ovu smjesu malo „Enteritsida” i nekoliko kapi joda. Provjerite turundy, spojimo s dobivene smjese i uvedeni u nazalnih prolaza i 30 minuta. Pogotovo dobro to pomaže kada nosne sluznice formira krastama herpes. Nakon turundae idu sami.

Elena Nikolaevna Kravchuk, Rivne

Ubaci u svaku nosnicu svakih 3-5 minuta, 1 kap soka od rusa 1-2 puta dnevno. Tijek liječenja - jednog ili dva tjedna.

Godine 1978, sam, u vezi s cista gornjih sinusa, imenovan ili imenovani rada. Prije toga, u više navrata napravio punctures, koji su obično izrađene u sinusa, dok su shvatili da su pogriješili s dijagnozom. Prvi put sam je pristao na operaciju, ali se u posljednjem trenutku još uvijek odbijao. U strahu da može utjecati na vidnog živca. I ovdje sam savjetovao u paru mlijeko. Samo to mora biti netaknut, s jedne krave. I to je sasvim super ako imate kravu. Mlijeko treba kuhati, dodati malo sode i dobar zaklon. Pre-kapanje nosa, tako da možete disati za njih. Nakon toga, slobodno nastavite u park i držati ga tako dugo dok se mlijeko ne ohladi. Za spremanje isto mlijeko može se koristiti nekoliko puta. Nakon provedenog postupka, obavezno popiti šalicu vrućeg mlijeka.

Ja sam učinio ovaj postupak 4 dana. Curenje iz nosa otišao. Od tada prošlo 25 godina, kronični rinitis kod mene više nema. Na prvi znak samo uzimanje i radi gore opisani postupak s mlijekom. Slično tome, pomiješa i sinusitis - bez otvora. Samo u tom slučaju potrebno je da pare 3-4 puta dnevno. Ne mogu jamčiti da će pomoći svima, ali ću reći jednu stvar - Zahvaljujem Bog pomogao.

Želim vam zdravlje!

GM Sedols, Kherson

Ja sam izliječen od upale sinusa, kao i njegov sin. To je vrlo jednostavan: na mostu staviti senf žbuka, a za 40 godina upala sinusa ne smetaju mi. Kvragu, naravno, jako puno iz nosa izaći sa svim vrstama smeća u krvi, ali nije bilo punctures.

Želim vam sve dobro zdravlje i blagostanje.

Liječi, a ne dobiti bolestan!

Vera Zagrudnaya, Makeyevka

Jednostavan recept iz sinusa. Mijesiti raženog brašna i 1 žlica bilo med dva Ledenice, od kojih je jedan umetnute u lijevu nosnicu, druga desno. Držite 30 minuta. Ja i mnogi moji prijatelji su se oporavile na ovaj način u isto vrijeme. Ako je bolest kronična, pokušati ponoviti tretman.

ZA Skokova, Žuta vode

Dokazano popularan recepti protiv upala sinusa

  1. Rotkva sok ubaci u nos ili hipoteka brisevi natopljene u sok.
  2. Udisanje: po litri vrele vode 10 kapi joda. Diši pare.
  3. Luk s medom 3 žlice sitno sjeckani luk uliti u 50 ml mlake vode, doda se 1 TSP med, promiješati i uliti pola sata. Ubaci u nos 4-5 puta dnevno za 6 kapi u svaku nosnicu.
  4. Svježi sok aloe ubaci u obje nosnice svaka 2 sata.

Nadezhda Mihaylovna Yurchenkos Chernigov

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan