Rinitis - narodni lijekovi i recepti za liječenje rinitisa u kući

Rinitis (rinitis ;. S grčkim rhis, nosoroga - nos kraj -itis pokazuje upalu) - upala nosne sluznice. Kao takav naziv „rinitisa” je sinonim terminanasmork, novih slučajeva difterije ili syphilitic lezija sluznice nosa radije nazivom „rinitis”.

Rinitis podmazati sinusa svježi sok od Kalanchoe 2-3 puta dnevno pokopati nos 3-5 kapi soka 4-5 puta dnevno. Nakon ubacivanja nosa nježno masirajte krila. A opet, ako svako jutro oprati nos sa slanom vodom (1 žličica po šalici vode i 2-3 kapi joda), nećete imati problema s nosom. Testirano.

Maria Dunav, Zaporožje

Samo jednom, davno tretira rinitis različitih kapi, zatim se prebacio na „Naphthyzinum”, a ipak se ne može koristiti za više od tri dana! I tako se dogodilo da bez njega ne bih mogao učiniti. Stalno kopali nos, ali nakon pola sata opet obećao. Gdje god sam išao, ili jahali „Naphthyzinum” je uvijek bio uz mene. To je trajalo pola godine, sve dok nisam prepoznala da mogu potpuno izgubiti osjećaj za miris i okus, i da je sada potrebno je obaviti operaciju. Vozio sam kući s kirurgom koji je već postavljen datum za operaciju, a onda sam dobio ideju, odmah sam provodi.

Kad je otišao u kuću, moj nos potpuno polažu. Pakiran u polietilena kapica urina i navlažiti joj malo nos, a zatim gumiran joj nosnice ponovno navlažiti i opet masira. I tako je nekoliko puta. Nosnice su mekani, nos počeo disati. Prvi put sam uspio bez „naftizina”. Tako je tri dana, dan i noć. Četvrtog dana nosa normalno disati. Operacija nije potrebna. Liječnik je bio izvan sebe. On je rekao da to jednostavno ne može biti. No, to je istina. Ja već znam puno ljudi koji su također pomogli ovaj proces.

Sada sam njegov uspjeh je poboljšana. Ako je začepljen nos, sam zagrijati malo vode, dodati malo soli da se, uvlači u nos vodu, a zatim ugasiti. Nos diše opet odličan. I u slučaju prehlade, ako je hladno, ja koristiti „Protorgol”, ali uvijek u kombinaciji s „Diazolin” (alergija). Curenje iz nosa brzo i jeftino izliječiti.

SR Aref'eva, Krasnoarmeisk

Na hladnoći. Uzeo sam kalijev permanganat, napravio slab rastvor i curila u nju 1-2 kapi joda, sve promiješati i razonoda na dlanu, nos isisan. To je na staklo. Ja sam neke postupke, to je malo frustrirajuće u središtu frontalnog sinusa par minuta, a onda je počeo rezati gnoj. Na dan nisam imala rupčić. A onda je sve krenulo.

Tatjana Amons, Kovel

Liječenje rinitisa i kihanje. Preklopite palac, savijati i kosti pokucati na mostu i na obje strane nosa. Odmah ćete dah. Uvijek koristite ovu metodu.

Neka ti Bog pomogne!

L.T.Ovcharenko, grad Tomakivka

Curenje iz nosa. Na samom početku popiti čašu vode sa žlicom meda. Beba može kapati sok od mrkve. Za miris naizmjence jednu ili drugu nosnicu vatom natopljenom s amonijakom, širiti pete s tinkturom joda, da nose vunene čarape te ih suhe gorušice. Kuhajte tvrdo kuhana, staviti u vunenoj vrećici i toplo im nos.

NN Bortnikov, Kharkov



Patim od curenje iz nosa do sredine jeseni do ranog proljeća. Pokušao sam sve vrste farmaceutskih tinkture i kapi, ali to nije bio djelotvoran. Onda sam jednog dana upoznala svog starijeg susjeda koji me pitao zašto sam uvijek razgovarati s nosom i ne liječiti svoje kronični rinitis. Rekao sam joj o svim tretmanima, na koje je ona odgovorila mi je: „Najbolji lijek ne možete kupiti u apoteci - mora se pripremiti.” A ona mi je rekao detalje receptu, koji ću spomenuti u nastavku.

Recept za liječenje rinitisa u tri faze.

Kada pokrenete prvu fazu prehlada, iritacije pozornice, potrebno je koristiti najviše banalne načine - aloe ili Kalanchoe (3-4 kapi 3-4 puta dnevno). Ovaj lijek ublažava iritaciju, a gotovo da zaboravite da ste u ovom trenutku hladno. Želim upozoriti: prvi, drugi stadij curenje iz nosa u potpunosti izliječiti nije bilo tko. To se može dogoditi samo ako niste korica. Takva rinitis javlja bez nepotrebnih komplikacija i završava nakon 4 dana na poboljšane liječenja. Korica je spor, i ne treba pokušati brzo pobijediti ako imate samo drugu fazu bolesti. Akutni rinitis može zaustaviti tek nakon treće, ali ne i prvi stupanj.

savjeti ne jamče brz lijek dao meni. Ali oni daju značajno olakšanje. Najvažnija stvar - da li redovito i pažljivo, da ne nade za brzi oporavak. Bolje je da se liječi za dugo vremena, i učinkovitije nego da brzo i loše.

Dakle, natrag na drugu fazu. To je kada obilan početi. Da li sljedeće načine: uzeti koru hrasta, biljka gospina trava, vrba kore, lipa cvijeće, paprena metvica lišća - sve u jednakim dijelovima. Uzmi sastojcima i puno vode kao što želite. Da biste dobili više učinkovit alat, bolje je uzeti u velikim dozama. Pokriti s vodom (kipuće vode) i ostavi 3-4 sati. Prije upotrebe, dodajte 5 kapi bora ulja. Drip u nos 6-8 kapi 3-4 puta dnevno i koristiti za inhalaciju (3-4 tretmana u 2 dana, svakih 5 minuta). Osim toga, učinite sljedeće rješenje: uzeti u jednakim dijelovima stolisnik, maćuhica (root), origano, kadulja, koru Viburnum. To sve prelijte hladnom vodom i uliti jedan sat. Koristi se kao udiše i kao kap nosa. Alternativni jedno rješenje i drugi.

U trećoj fazi akutnog gnojnog rinitisa pojavljuju. Potrebno je u ovoj fazi koriste svježi sok od češnjaka i luka. Razrijediti s vodom ili otopinom meda 1:50. Bury to znači nos, što je češće moguće.

Jedan način rinitisa u trećem koraku: trebate pola šalice biljnog ulja kuhati za 35 minuta i ohladi. Dodajte celuloze od dva režnja češnjaka i luka 1/4. 2-3 sata. Procijedite i ubaci u nos. Također možete zakopati sok nos repe i da udisanje s hrastove kore.

Allen, str. Vasilevka

Curenje iz nosa letim ovako: uzeti bijeli luk, (ne plava, to je jako gori), Sékou nož i stavio u bintik, to turundochki nos. Ja ću možda 10-15 minuta. Zatim izvucite turundochki, soaped prst sapun, mast nos pa idem u krevet. Ako u jednom trenutku ne prođe, onda ću kuhati 2 jaja, oni su zamotan u platno i staviti u gornjim sinusima, držim dok se jaja ohladi. Nakon uklanjanja jaja, stavio sam nos na mali ručnik ili rupčić vune, držati cool do mjesta gdje su položili jaja. Ona pomaže u isto vrijeme. U jednom trenutku sam se Kalanchoe sok i mast od propolisa.

Možete čak i oprati nos štrcaljku s toplom slanom vodom kuhana.

Vera Saveleva, str. Dmitrovka

1. Uzmite stabljike suhe češnjak, zapalio ugasiti i miris dima.

2. 1 žličica med rastopiti u mlakoj vodi, umočiti vatu i stavite u nos 20 minuta.

3. Preskoči češnjak kroz spadefoot. Prelijte dvije žlice kuhane vode. Inzistirati 40 minuta, ocijedite i kapanje u nos.

Zoe Timofeevna Stefanović, Krivoy Rog

U hladno spali „stup” od glave češnjaka nos i inhalirati dim.

Spread joda petu. Pokušajte piti manje vode.

Evdokia Nikolaev, Odesa

Od prehlade koje je potrebno poduzeti cvjetova nevena (nevena). Pripremiti ispiranje smjese: 20 g cvjetova zakuha kroz 15 minuta u 200 g vode. Zatim razrijediti juha pola vode i bacajući iz malog kotlića u jednu nosnicu tako da preplavljeno od drugog, a onda obrnuto. To je korisno protuupalno i dezinfekciju. Tijekom liječenja od 2 tjedna do mjesec dana.

Nekoliko češnja češnjaka zgnječen, stavite u staklenku majoneze, prelijte biljno ulje za oko prsta na vrhu i staklenku, prekriven poklopcem, staviti u vodenoj kupelji 2 sata. Kada se ulje ohladi, procijediti ga. Pohraniti u hladnjak. Ako je potrebno kapati u nos pomoću pipete ili podmazati vune ranu nosa vrha na utakmicu.

Lydia Kutsenko, Krivoy Rog

Rinitis je potrebno da udahne duhan, duboko, da je prolazio kroz nosni prolaza na usta. Nakon nekoliko „ponyushek” curi nos prestaje.

Dobro također pomaže prilikom ispiranja nosa rinitis čiste vode na sobnoj temperaturi. Ulijte vodu u pregršt ruku i izvući naizmjence jedan i drugi nozdrva, tako da voda ulazi u usta. Za sve metode liječenja ne smije se zaboraviti da je curenje iz nosa u većini slučajeva je uzrok simptoma, kao što su infekcije gripe. Dakle, u liječenju rinitisa potrebno je koristiti svaki put čist rupčić da nakon tretmana nije dogodilo opet kontaminacije.

Faina Ionovna Schuster, Kharkov

Od rinitisa Uzmite 50 grama svježeg soka od crvene repe, dodati 1 žličica prirodni med. Kaplje dvije kapi 2 puta dnevno. Dječice padati jednu kap.

Kada se izvodi rinitis (kronični) uzeti 4-5 ampula injekcijama aloe. Ulijte u bocu „penicilina”. Dobro protresite da otopi prašak „penicilin”. Dobivena količina otopine za dodavanje isti iznos svyachenoy kipuća voda. Kapanje u nos 2 kapi ujutro i navečer. Drip rješenje bilo toplo.

Za liječenje nazofarinksa. Uzeti 50 g „FRC„otopine, 50 g prokuhane vode svyachenoy jedna boca praška”penicilina". Sve mješavina. Za navečer (prije spavanja) nacrtati nos rješenje tako da izlazi kroz nos u grlu. Postupak se obavlja pet dana, jednom dnevno.

Kad krvarenje iz nosa. Skuhati stolisnik čine sterilne brisevi natopljenom infuzije i umetnute u nosnice.

Valentina Goncharova, str. Podvirovka

Želim otvoriti malu tajnu: upravo sada u svakoj kući, u svakom apartmanu se nalazi lijek za prehlade, i ne treba ići do ljekarne trošiti novac na skupe lijekove. Prvi lijek za prehladu - je luk. Tanjur naribati malo luk, stavite tanjurić pod nagibom tako da sok iz dimnjaka. Dial u sok pipete i počinju padati 2 kapi u jednu nosnicu, a zatim, nakon čekanja 4-5 minuta, ispadne isto u drugo. Odrasli kaplje dvije kapi, djeca - jedan 3 puta dnevno za 2-3 dana.

LV Alekseeva Lviv

Kad sam bio u medicinskoj školi, puno znanja nam je dao učitelj opstetricije. Ja sam vrlo zahvalan za sat, uvijek sjećati svoje učenje. Od nje sam saznao da je hladan na dijete morati pokopati nos cikle sok ili majčino mlijeko. Moram repa sok dodaje malo više meda.

Olga Lopushanska, ternopiljski

Uključite narodni lijek za rinitis

Da biste dobili osloboditi od prehlade. Za masažu stopala i trljanje terpentin, alkohol, kerozin, a zatim staviti na vunene čarape, ako možete staviti grijanje jastuk pod noge.

Zagrijati na nos plavu lampu za 10-15 minuta prije spavanja.

Gospina trava ulje 2-3 kapi u svaku nosnicu 2-3 puta na dan.

Udahnite naizmjenično obje nosnice nevena u prahu, origano, bosiljak, metvica (sve u jednakim omjerima).

Isperite nosna prolaza. Povlačenjem u svaku nosnicu vodu, slanu pljuvanja, kuhinjske soli uz dodatak joda (u čaši tople vode i 1 čajna žličica soli 2-3 kapi joda).

Luk sok, 2 kapi na svaku nosnicu.

Isperite nosna prolaza ili esencije od mugwort koprive.

Topla kupka stopala prije spavanja sa senfom.

Vrlo dobro čisti nos, posebno od ugrušaka i pražnjenja, tampona u nosnice ribane sirove repe sok ili kapi 4-5 puta dnevno.

Ispirati grlo. Boja tratinčice - 3 g listova kadulje - 3 g, Calendula - 1 u jedna žlica smjesa izlije 300 g vode i kuhati za 2 minute, 30 minuta i uliti filter. Ispirati grlo ujutro i navečer.

Galina Ivanovna Rosolova, Voznesensk

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan