Tretman gušavost

Početkom pedesetih godina, bio sam bolestan gušavost, povećava štitnjača po skokovi i granice. Grad je u to vrijeme, mnoge žene pate od ove bolesti. I bio je u gradu samo jedan liječnik. Okrenula sam se prema njemu, on je pisao jod tablete, ali su pomogli malo. I to se dogodilo jer je jod u kombinaciji s drugim tvarima gubi ljekovita svojstva.

Jednom, kad sam sjedio i čekao na red za pregled liječnika (a red je vrlo dugačak), čovjek je došao gore, zauzeo svoje mjesto i sjeo. Kao i prije dolaska čovjeka, a nakon što su sve žene su tihi, nismo razgovarali. Možda je to opća šutnja je skrenuo pozornost, počeo nešto reći, a razgovor je postalo jasno da je i on, gušavost, a on ga tretira sa jodom. A onda je podupirač gore svoje riječi recept koji nisam ne sjećam. Ovdje je.

Uzmi čašu, prelijte ga 1/3 mlijeka, kapanje pipeta jednu kap joda i piti. Sutradan pad u dvije kapi mlijeka i piće, i tako svaki dan - povećanje doze joda za 1 kap, dok ne dođete do deset. Vidio sam više od sedam.

Zatim, nakon što su doći do 10 kapi, da bi se smanjila količina na jednom svaki dan. Nakon toga, uzeti pauzu za 2-3 tjedna, a zatim piti jod na takav način kao prvi put.

Koliko puta vam je potrebno da se jod u tom cilju - ovisno o težini bolesti. Nakon što je moja štitnjača vratio u normalu, sam, za prevenciju, za neko vrijeme i dalje pio 2-3 kapi.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan