Kako odabrati šampon?

Koja žena ne voli biti pampered? Razmazite svoju kožu maskama, piling, kreme i sl Razmazite svoju kosu ... Ali čekajte! Razmazite kožu i može biti vrlo korisno, ali kosa ... Kosa (ako niste zaboravili lekcije biologije u školi) - to je mrtve stanice. Žive stanice ispod kože. Tj žive folikula kose, tako da oni također je potrebno upuštati! A za to je jedino moguće, maženje vlasišta.

Jedino što možemo sebi pomoći mrtva dlaka - to je glatkim ljuskama koje pokrivaju svaku kosu imamo. Da biste to učinili, mi smo radili razne maske, korištenje balzama. I oni sami ih povrijediti, stavljanjem na kose sprejevi, mousses, koristite sušilo za kosu da se osuši.

Za njegu kose, prije svega, počevši od tjemena. To je suho ili masnu ili normalno. Osnova za njegu kose i su, kao što svi znaju, šampona. Šamponi također su bili usredotočeni na kožu, samo napisati na njih kao obični ljudi koriste za reći. Naravno, to se nalazi u šamponima i tvari, izglađivanje samu kosu. Ali to je upotreba vitamina u šampon naša kosa je apsolutno ne. Samo točno, uravnotežena prehrana će ispuniti kose ljepotu i snagu. Razmislite o noktima jesen i proljeće. U proljeće su krhki nakon zime nedostatak vitamina u jesen, naprotiv. Tako da je naša kosa. Samo zbog vrućim ljetnim suncem, mi obično ne primjetiti, jer sunce je vrlo štetno za kosu.



Dakle, pričajmo o kosi (nećemo razbiti stereotipe i govoriti „skalp”), uglavnom stalo proizvoda - šampon!

U trgovinama puno kose šamponi. I mi se izgubiti u odabiru. Obično pokušavamo puno, u potrazi za onaj koji je prava stvar za nas. I često iznenađeni kad skupi šampon uzrokuje prhut, a mi smo se da nas ne koristi. Ali mi uvijek odabrati šampona za našu vrstu vlasišta.

Šampon za masnu kosu

Šamponi ova kategorija sadrži ekstrakte eukaliptusa i mineralima Mrtvog mora. Oni jačaju korijen kose i daju volumen, normalizira aktivnost lojnih žlijezda. Često vlasnik masne tipa vlasišta pate od peruti. Šampon za masnu kosu vratiti ravnotežu masnoća vlasišta i sprečava perut.

Također možete odabrati šampon za volumen i šampona za osjetljivu kožu.

Šampon za suhu kosu

  • Idealni šamponi ekstrakti hmelja, kadulja, kesten i koprive.
  • Omekšava suhu oštećenu kosu i vlasište avokado ulje i kokos.
  • Suho vlasište također može izazvati perut. Koristi se u ovom slučaju, šamponi i anti-perut sredstva. Za hidratizaciju suho vlasište pomoću posebnih hidratantne šampone ili šampona s balzama.

Šampon za normalnu kosu

Za normalnu kosu, također, trebaju specijalizirane šampona. Uostalom, ako su isprane šampon za suho ili masnu, prednosti će biti. Kako bi naškoditi gredu. Šampon čičak ubrzati rast kose. Vrlo korisno za normalne kose šamponi s dodanim ekstrakta žitarica (pšenica).

Šampon za obojenu kosu

Obojena kosa (bez obzira na boje za kosu, nismo koristili) najviše oštećen. I vlasište što može biti proizvoljan. Obično je samo stalo šampon za obojenu kosu ne čini. Šampon je da bude izabran s visokim sadržajem različitih ulja.

Osim podjele šamponi za njegu određenog tipa kose, postoji podjela godišnjih doba. Vidjeli ste šampon na natpisom „Zima Care”, „Zaštita od sunca”, itd?

Za masnu, suhu i obojena kosa ne bi trebalo promijeniti vrstu šampona. Obično u ljetnim odnosno zimskim mjesecima promjena maskama i drugim sredstvima za njegu kose (korisno da ih učiniti sami nego kupiti u trgovinama). Da biste saznali kako napraviti masku sebi, pročitajte članak maske za kosu kod kuće. Vlasnici normalne kose još uvijek treba pogledati takozvanih „sezonske” šampona. To će spriječiti nepotrebne probleme sa kosom.

Dakle, važno je ne samo da znaju kakvu kosu imate (suha ili masna, itd), ali isto tako biti u mogućnosti odabrati pravi šampon. Neki stručnjaci vjeruju da je čak i najbolji brand za kosu s vremena na vrijeme treba mijenjati - kosa samo se naviknuti na to i ne reagiraju ispravno.

Pogotovo za LadySpecial.ru - Margot

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan