GRIPA: narodne lijekove i recepte za liječenje gripe u zemlji

Gripe (, francuski gripa - shvatiti, poklopac, lat Influere - infiltrirati, šire ;. Syn: influence, gripe, Španjolska gripa, zarazne virusne španjolski epidemije influence gripe.) - akutne febrilne bolesti virusna iz skupine infekcija respiratornog trakta.

12-godišnji dječak nije pohađala školu za pola godine zbog stalnih upala pluća kao rezultat patnje gripu. Slučaj gripe, jedan za drugim. U 2003. godini, u skladu s metodom Todiki pripremili smo tinktura od kerozina s orasima, a dječak je počeo da ga prihvati. Nakon nekog vremena nije bilo moguće znati: Dijete je postao nestašan, dobro hranjen i ubrzo zaboravio na njihovu upaljeno.

Ja sam godinu dana nakon što je pretrpjela gripu uz velike poteškoće riješio bronhitisa. U siječnju 2004. godine, nakon obične gripe došlo je bol u desnoj pluća i ispljuvak se povukli tako obilato da je bilo nemoguće očistiti grlo. Popio sam jednu žličicu tinkture kerozin (med), malo lakše. I tako je 5 puta. Nanesite kao tinktura kerozina u maticama. Kašalj zaustavljen u light bol nestala, bez iskašljaja. Čudo se dogodilo!

Ljeto na zelenim orasima orasima pojavi mliječna zrelost, odnosno tako da lako rezati. Ovdje je potrebno da ih koriste za pripremu čajeva. Izrežite tri litre staklenku zelenog voća, ulijte pročišćenu kerozin (kerozin, krenuo sam na tržištu) i motati poklopac metalne posude. Kopati u zemlju na dubinu od 70 cm rupu, staviti posudu natrag, staviti veliki kamen na vrhu i pokrivena zemljom. Nakon 3 mjeseca, mi kopaju. Tinktura je spreman. Međutim, dobili smo svoju banku nakon 5 mjeseci, kada je dječak razbolio.

Pokušajte ovaj prekrasan alat, ali ne propustite vrijeme prikupljanja orasima!

Sada, kako se pije rakiju. Neki ponuda da se na žlice za desert u jutro na prazan želudac: piti 10 dana, 10 dana off, i tako dalje 3 desetljeća u proljeće i jesen. Nije potrebno da spere ništa. popio 1 TSP med 2 puta dnevno - ujutro i navečer. Ukupno 5 puta, 5 žličica. Ispire s čajne žličice meda.

kerozin - djelotvoran način za bilo koje upalne procese. Todika to provjerio sam. U ljekarnama, lijek bi trebao biti „Todikalit”, a ako ne možete pronaći, onda se pripremite.

Kada moja mala djeca s prehladom i kašlja, prema njima sam s terpentin. U žlica slatkog čaja dodati kapi terpentina, čekao je dok opor miris će sići, i dao djetetu piti. Kašalj zaustavljen.

Također priprema terpentin mast: po žlica maslaca ili ghee zdrava je 30 kapi terpentina, dobro promiješati, trljanje tu pomast prsa, leđa, ruke i noge djeteta. On je zamotan toplo. Hladno vrlo brzo.

Olga D., Kamenka

Gripu i akutne bolesti dišnog sustava. Osjećaj grlobolja, trebali primijeniti isti ispiranja kao što je angina, nekoliko puta dnevno. Na hladnom slanom otopinom za ispiranje nosa: pola litre vode 1 čajna žličica sol. Uzmite toplu vodu. Ulijte u ruci i njuškanje, a zatim puhati nos. Nakon ove procedure trebaju žvakati luk ili češnjak, češnjak je najbolje, i staviti med. Ako počne kašalj, što trebate učiniti udisanje: 1 litra vode 1 žlice Herb gospina trava, nevena, eukaliptusa. Ako nisu svi od tih trava, gospina trava uzeti jedan, ali stavi malo više. Neka se skuhati i pirjati na laganoj vatri ne više od 5 minuta. Dajte malo stajati u zatvorenoj posudi. Zatim lagano otvoriti poklopac, inhalirati pare usta, nos i izdahnuti, i obrnuto - nos udisati i uzdisati usta. Budite sigurni da otvorite prsa parovi dobili, pokriti s ručnikom. Oči mogu vezati maramicu, presavila dva puta. Nakon toga, žvakati malo češnjaka i odmah otići u krevet. Dobro sakriti. Udisanje zabranjeno samo ako je temperatura iznad 37.50.

Tatjana Fedotovna Ševčenko, Krivoy Rog



Najučinkovitije narodne lijek za gripu - Blackcurrant u svim njegovim oblicima s toplom vodom i šećerom (do 4 šalice dnevno). Čak i zimi možete pripremiti esencije od grančica ribiza. Da biste to učinili, grančice sitno razbiti i uliti 4 šalice vode. Grane treba biti potpuna šaku. Vrije 5 minuta i zatim 4 Chasa lebdjeti. Piti u obliku topline 2 šalice šećera noću i jednom u krevetu. Sutradan, ponoviti.

Izvrstan lijek protiv gripe je grana malina, što može biti dobivenih u zimi i ljeti. Usput, maline grane su vrlo cijenjena u istočnoj i tibetanske medicine kao sredstvo protivogrippoznoe. Recept je vrlo jednostavan: 1 žlica sjeckani grane malina pour 1 šalicu kipuće vode, kuhati 10-20 minuta, a zatim uliti 2 sata. Uzmi tijekom dana što je češće moguće, ali morate piti u malim gutljajima.

No, sastav čaja gripe: Uzmite jednake dijelove vrba kore, cvjetova kamilice, vapno cvasti, šipka. Zbirka žličica pour šalicu kipuće vode tijekom 10 minuta, a zatim ispuštanje infuzije. Uzmite 1/3 šalice tople infuzije 3 puta dnevno 15 minuta prije jela.

Također je moguće da se spriječi ili na prvi znak prehlade kapi uzimanje češnjaka. Da bi ih kuhati, morate slomili dva češnjaka cloves (100 g), zaliti ih čašu votke (200 g) i dobro promiješati. Uzmi 1 kap na jezik 3-4 dana.

Tu je još uvijek tako divno narodni lijek, kao oblog, koji smo često i nezasluženo zaboravljene. No, prije pakiranja su naširoko koristi. Želim reći o paketima od sira, nekad raširenih u praksi kao zemlja liječnika. Uostalom, danas je na najmanji sumnjom upale pluća liječnik propisuje antibiotike, a prije svega se koristi narodni lijek.

Dakle, topao oblog od svježeg sira. Sir malo zagrijati i miješati s medom u omjeru 1 žlica med 100 g skute. Sada se krma ručnik, raširi sir i med mase i maslacem strana pričvrstiti na tijelo. Zatim stisnuti papir, a zatim još jedan ručnik, ali Terry, a zatim preko stisnuti čvrsto vezati topli vuneni šal. Stisnuti držati cijelu noć. Vrlo dobro učvrstiti svoj akcijski znojni čaj s travama. Jutro raskutayte stisnuti u dobro zagrijanoj prostoriji, odmah uzeti topli tuš, trljanje i topline oblačiti. A sada najvažnije: bliski pogled na ostatke svježeg sira na ručnik. Ako je sinter, ali ne žuti (!), Tako da nema upalu pluća. A ako je, na žalost, imate ozbiljnu bolest, onda se skuta će biti žućkasto-zelene pjege. Također bih želio dodati da dugo vremena ruski narodni iscjelitelji i liječnici znao za povlačenje snaga iz oblog napravljen od svježeg sira i tako naširoko koristi ga za liječenje mastitisa, zbroji, Dugi zacjeljivanje rana, i drugi. Ovdje je prekrasan recept. Ne mislim da je dovoljno mudar da učiti nekoga, ali ja se iskreno nadam da će moji savjeti pomoći nekome. Bog vas blagoslovio!

Vitamin pića u zimi. Vitamin pića su potrebna i važna u bilo koje doba godine, ali zimi, po mom mišljenju, oni najčešće se morati pojaviti na našem stolu. Oni ne samo napuniti svoje tijelo s vitaminima, ali i pomoći odoljeti prehlade infekcije. Tako vitamin piti iz kukova.

O dogrose možete razgovarati dugo i teško. Odavno iscjelitelji obzir infuziju šipka eliksir ljepote i dugovječnosti skladište vitamina. Infuzija šipka je indiciran za prehlade, kao jedan od najučinkovitijih, kao i nedostatak vitamina je glavni dobavljač vitamina C. No, kako bi to rekao, onda ne reći ništa.

Pokušajte pripremiti piće iz kukova i sami osjećati divno svojstva ovog uistinu neotkrivenih biljaka.

Piće je pripravljen kako slijedi: voće ispere hladnom vodom i prelije u posudu s emajl kipuće vode (1 žlica plod čaša kipuće vode do 1,5). Kuhajte 10 minuta, a zatim uliti 6-8 sati ispod peke. Ako inzistirate u termos šipka, gubitak smanjenja vitamina C. Re voće se ne preporučuje pivo. Možete piti sa šećerom. Možete kuhati i piti od sušenih plodova crnog ribiza. Osim vitamina C, crnog ribiza plodovi su bogate vitaminom P. Dobro, ispere hladnom vodom voća pivo kao čaj (1 žlica bobica na jednu čašu vode). Poput ruže, crni ribiz treba inzistirati 6-8 sati. Skuhati bolji u termos.

I još jedno piće, želio bih reći. Pokušajte piti iz limuna, glavni dobavljač vitamina C u zimskim mjesecima. Za pripremu vitaminski napitak od limuna, potrebno je ukloniti iz nje oguliti, staviti ga u vrč i iscijediti sok dodati 3-4 žličice šećer i 0,5 l kipuće vode (izračunato na jednom limuna). Uvjerite se da je bacač nisu dobili sjemenke i bijelu kožu limuna ili piti će steći neugodan gorak okus. Kada se ohladi, procijediti i čuvati u hladnjaku. Pijte i ne razboli!

Oksana Kovaleva, str. stara Guta

Želim podijeliti kako sam liječi glavu. Idem u bolesnih ljudi, često na fiksni. Ovdje se jednog dana u poznatoj Zina, a ona zagrippovala. Odlučili smo da joj udisati. Zina je vrlo hirovita žena, a sada to nije bio zabrinut sam pristao učiniti postupak sa svojim podlezla ispod njezine pokrivača. I tako zajedno udisati i uzdisati. Pa, općenito, ovo liječenje.

Zina ujutro postalo je jednostavnije, ali imam temperaturu od 400 i održao niz mišiće lica. Lice otekla, nije bilo otekline, au nazofarinksa ispod lijevog oka je osjećaj da je to nešto popunjena. Disanje je vrlo teško, stalno muče glavobolje. Gotovo tri godine u ovoj državi.

To još uvijek može izdržati po suhom vremenu, nego u vlažnom i hladnom rupčić iz nosa nije povukao. Pokušao sam različite režime liječenja, ali sve je bilo uzalud. I pomogao komprimira ispari urin na glavi, vratu.

To je umetnuta u uši tamponi natopljene u isparila urinu i kapala nekoliko kapi u nos. Komprimira staviti na pola sata. Nakon što je dan - oblog od octa i soli na čelu i vratu. Sve ostalo je isto. Onda opet urin.

Rezultat premašio sva moja očekivanja. Voditelj opet postalo jasno i svijetlo, gnoj je izašao iz nosa, očiju i grla. Zaboravila sam koliko je to moguće bez njega, tako dugo patio. Rado, ako će moje iskustvo nekome pomoći.

Larisa Mankevich, Kamenetz-Podolsk

Želim ponuditi tretman recept gripe. Dali smo joj naše nevestochka i njezin joj je susjeda. Već smo ga testirali na sebe i rezultat je zapanjujući. Sve svoje prijatelje, koji smo savjetovali, uvijek smo zahvalni.

U proljeće, oko svibnju i travnju (to je već ne bi bili sigurni kada), mladi borovi pojaviti na vrhu grane duge zelene izdanaka (bumps), što im je potrebno kako bi poremetiti i blizu natolkat u tri litre staklenku. Sipati votku ili mjesečina, i staviti na tamnom mjestu, ali ne u hladnjaku. Zatvorite staklenku najlon poklopac.

Obično ljudi se hladnom kad je hladan start. Dakle, ako ste primijetili da ste odabrali gripu ili neku drugu hladno napad, učiniti kada ste spremni za krevet, uzeti pola šalice tople prokuhane vode 1 žličica + Med maslac, od oko višnje (bobica), promiješati da se rastopiti i dodati 1 žlica tinkture kukova. Već u krevetu, piće i odmah ispod pokrivača. Pokušajte disati samo kroz nos, usta, u neposrednoj blizini, ne razgovaraju. Drugog dana, isti postupak se može ponoviti i tijekom dana, ali dva sata nakon toga držati usta zatvorena. Zapamtite da trebate piti toplo. Već nakon prve doze, osjetit ćete evidentan napredak. Pijte do izlječenja. Mislim da djeca ovaj alat je također lijepo, samo liker da se izlije manje.

L.I.Nikulina, Bojarka

Propolis za upaljeno grlo. Uzmi komad propolisa sa graška i čuva se u ustima, povremeno valjanje s jedne strane na drugu. Noću položiti obraz. Držite na jedan dan za upaljeno grlo i gripe.

Tatyana Rybalka, Dneprodzerzhinsk

Brzo trljati luk na ribež, ribani masa se stavlja u komad gaze veličine oko 3x3 cm, vezan i staviti u nosnice 15 minuta ujutro, popodne i navečer.

Oksana Kondratjuka, str. Gribova

UČINKOVITOST recept liječenje gripe

Prema sljedećem receptu od groznice ili gripe sam sebe i svoju djecu, liječi i stekli jak imunitet.

Nakon što se u staroj knjizi Malakhov autor „dar mlade domaćice” pročitao sam da žohari liječenje groznice. U drugoj knjizi „Kukci služiti čovjeku” od žohara (žohari) pišu da liječiti mnoge bolesti. Na primjer, alkoholni ekstrakt se koristi u Rusiji u vodenu bolest i bio je primljen u ruskoj znanstvenoj medicini liječnika SP Botkin. U zapadnoj Europi, žohara u prahu (žohari) - pulvis Blatt - korištena je za upala pluća i perikarditis. U Kini, a sada je ubrzati porast od kostiju, kao i sredstva za reguliranje menstrualnog ciklusa, koristite prah žohara. JU Marikovskii U knjizi „Tajne svijeta kukaca” piše da je na Jamajci domoroci za liječenje raka i čira na želucu pije tinktura od žohara.

Godine 1990. sam se razbolio od teške gripe i razmišljanja žohara, primijeniti ovaj recept za sebe: 1 žličica žohari suhog praha pomiješane sa malina džem. Nakon pola sata očite čudotvorne moći ovog lijeka. Prestala groznica, povukla trovanje. Sljedeće godine, ponovno sam primijenila prah od žohara od gripe za sebe i svoju djecu. No, temperatura je održan odjednom, negdje u 2 dana. Nakon tretmana, ovaj lijek ne njihova mala djeca vozili u bolnicu. U večernjim satima, na visokoj temperaturi kako bi se dobilo prah, a ujutro se već vodi dijete u vrtić.

Nakon 2 godine, ja i djeca stekla imunitet na gripu, a mi ne pozli na ovaj dan.

Raisa Ivanovna Sokolovskaya, Lozovaja

To je vrlo učinkovit protiv gripe. Potrebno je uzeti svježu domaću jaje, stavite ga u čašu i napunite s 9% octa na 42 sata. Ljuska je otopljen, jaje će ostati u filmu - to temeljito sa tekućom vodom i piti na prazan želudac prije obroka. Ovaj alat je vrlo učinkovit, zgrabi ga za sezonu od listopada do ožujka inclusive.

Elena Ignatyevna Boychenko, Odessa

Prevencija gripe

1. Sitno sjeckani i kuha u pasteriziranog mlijeka 10 žarulja i češanj češnjaka, dodati sok od metvice i meda, prima dozu - žlica svakih sat vremena tijekom dana.

2. Tri limun staviti u pećnicu. Kada su mekane, ukloniti, iscijediti sok, dodati 2 žlice meda, 1 žlica konjak, sipati 0,25 litara kipuće vode. Pijte toplo.

Ja bih biti drago ako će netko ove recepte koristi.

Anatolij Nikolaevich Golub, Mirgorod

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan