Grlobolja - narodni lijekovi i recepti za liječenje angine kod kuće

Angina (angina pharyngis, od latinske Ango - duševnog, prignječenja, iscijediti u starim vremenima - grlo žaba kasnije - akutna angina, akutni amigdala) - akutne zarazne bolesti, lokalne ostrovospalitelnye vidljivih pojava su primarno ekspresirani u tkivu ždrijela lymphadenoid.

Troškovi ljekovitog bilja s anginom.

Kolekcija 1. Zelene kitice (biljka) - 30 g, kamilica (cvijeće) - 30 g, sat trilistnaya (lišće) - 4 žlice '30 Smjesu uliti tijekom 10 sati na 4 šalice kipuće vode, odvod. Popiti čašu 3 puta na dan.

Kolekcija 2. Salvia officinalis (listovi) - 5 g, odoljena (korijen) - 5 g, mullein skipetrovidnogo (cvijeće) - 10 g, zajednički sljeza (cvijeće) - 10 g, gavez (korijeni) - '15 4 žlice Smjesu uliti 10-12 sati u litri kipuće vode, odvod i zagrijana do ispirati grlo 6-7 puta dnevno.

Prikupiti 3. Komorač je obična (voće) - 5 g, uspravno cinquefoil (rizoma) - 15 g bijeli sljez (korijen) - 15 g, hrast lužnjak (kora) - 15 g, Salvia officinalis (listovi) - 15.

Čajna žličica inzistira smjese u posudi hladne vode kroz 5 sati i napitak ispirati grlo laringitisa.

televizija Demchenko, grad Široki

Sam liječiti ovu bolest brzo. I pomaže mi kerozin i sol. Sam ga uzeti pola litre bocu i prelijte 3 žlice sol. Stavio sam u lonac s hladnom vodom tako da voda može doći do vrata, a zatim na vatru. Prvo, to bi trebao biti nježan, da ne bi puknuti staklo. Nakon vrenja, kuhati pola sata bez poklopca. Lijek je spreman. 1 žličica ostuzhennoy kerozin ulije u unutrašnjosti grla, pokušavajući ne pasti na jeziku, i piti pola žličice biljnog ulja. To je sve. Oporavak se javlja tek nakon 2-3 dana. Uz ovaj pročišćenom krvi i cijelog organizma.

Catherine Frindak, Kijev

Kada grlobolja, morate uzeti 1 TSP pepeo bolje drvo, 0,5 žličica soli usitnjeni u prah, pomiješati. U ovu smjesu se navlaži prst umočiti i obrišite grlo bolovima mjesta. 2-3 - takvi postupci i upala grla nije trag dalje.

Nadezhda Stepanovna Ogar, str. M.Belozerka

Kada angine dlan desne ruke treba stisnuti grlo, a lijevu ruku - staviti na potiljak. Ovaj postupak se ponavlja za 5-6 dana za redom za 15 minuta na dan.

Prilikom pokretanja angine potrebu za nekoliko sati (1-2) Cell žvakati med. Nakon što je pokušao ovu metodu, odmah ćete zaboraviti angine.



Ljudmila Yaremenko, Odessa

Oznaka 2 šalice vode (jedna s ledenom vodom, a drugi s kipuće vode). Jedan prst umočen u kipuću vodu, a sa strane gdje je veća upala prsta u vodu s ledom (uranjanjem vrijeme).

Uzmi veliku limuna. Odrežite gornji i sisati cijeli dan, sve dok se limun nije kraj. To prolazi po danu.

Kako preživanje sisati propolis.

Evdokia Ivanovna Nikolayev, Odessa

Često sam bio bolestan s anginom, a ja sam savjetovao da pije Kombuche. Ja sam početak, a sada sam ga stalno živi. I dok sam ga piti redovito, boli me grlo. A tu je bio slučaj, jedan moj prijatelj razbolio s anginom, temperatura je ispod 400, a susret se ne može propustiti. I ja sam ga doveo kući iz 0,5 litara gljiva, razrijeđenim jak čaj sa šećerom (gljiva bila stara i vrlo kisela). Prijatelj pio ovaj čaj, spavao je temperaturu, a inače je sudjelovao na sastanku. Gljiva koja normalizira kiselost želuca i ima odličnu gasitelj žeđi i odličan je profilaktička protiv angine.

E. Shovkoplyas, grad Perevalsk

Naribati punu čašu sirove crvene repe, ulijte 1 žlica 6% octa, inzistirati 4:00, iscijediti sok i ispirati grlo svako jutro. Sok kuhati u večernjim satima, staviti u hladnjak i podgrijati u jutarnjim satima.

Lydia Kutsenko, Krivoy Rog

Uzmi 1 boca piva izlije u malu cakline zdjelu 1/2 šalice piva i dovesti do kuhati, ali ne kuhati i odmah Topli start polako pio žlicu. I tako dan 4-5 puta. Pomaže čak i uz teške upale krajnika. Čak i prije službe u vojsci mog sina, Komisija je poslala na operaciju, ali smo samo predložili ovaj recept. Gdje svi idu? Do sada, nema problema sa grla tamo.

Praskovya Atonovna Barilo, Zaporožje

Za uklanjanje temperaturu za prehlade, gripe, i tako dalje. N., čak i vrlo visoka, pogotovo za one koji su alergični na lijekove ili bolesnih bubrega, jetre i želuca, kupiti svježe kiselo skuta na tržištu. Uzmite 2-3 žlice svakih 15 minuta, ne stisne za 2-3 sata. Temperatura nestati i stanje poboljšava.

Ako je upaljeno grlo (čak i čireve), isperite ga svaki sat sljedeće rješenje: 1 žlica jabučnog octa u 1 šalicu tople vode. Vrat treba omotati svježe negrijanim sir.

M.N.Bugrova, Chernigov

Sredstva topline. Kiseli krastavac izrezati na pola i rezano strani pričvrstiti na nogama. Nosite čarape, a zatim plastičnu vrećicu i jednu čarapu i ode u krevet. Bundle se toplo. Temperatura normalizirala.

Svetlana Butkova, Sverdlovsk

Recept od gnojnog tonzilitisa. Bilo je to 1980. Na poslu je njeni sinovi dopušta kamp uz more. A dan prije odlaska mlađi sin žalio grlobolja. Što učiniti? Već smo mislili da je dozvola će nestati. Zatim sam uzeo litarske kante na 3, jedan je napravio esencije od gospine trave, drugi širenje prokuhanu vodu sa jabučnog octa i treća puna juha kamilice.

Ulije u čašu od esencije od gospine trave (ne puni i pola). Isprati 3-5 minuta. Nakon 30 minuta, ulijte pola čaše vode s jabučnog octa, pola sata - seriju i opet nakon pola sata - gospina trava na vodi Daisy. I tako to ide u krug svakih pola sata. U jutarnjim satima, sin bio potpuno zdrav. Nakon ovog postupka, a more sin nikada nije žalio na grlu. A on je već 28 godina.

Želim vam sve dobro zdravlje i sreću.

E.A.Krukovskaya, Dnepropetrovsk

Testirano narodni lijekovi za liječenje angine

Već dugi niz godina, to znači da više puta testirali.

Osjećaj boli u grlu, bez odlaganja, potrebno je nekoliko puta dnevno i prije spavanja ispirati grlo sa sljedećim rješenjem. U jednu čašu tople vode - 1 žličica sol. Može 0,5 žličica Sol i 0.5 TSP sode bikarbone. Dobro ispiranje grla, žvakati mali komadić češnjaka (klinčića pola prosječne). Komine može pljuvati i progutati sok, prisvajanje med, ako ih ima, a ako ne, to će morati trpjeti gorčinu. Noću piti vrući čaj, a ne isti postupak. Nakon toga, ne piti ili jesti, zamotajte vuneni šal ili marame. Ako na drugi dan bol će se osjetio u grlu, a zatim ponovite postupak. Kada se u potpunosti izliječiti, prsima za vrijeme pranja oprati hladnom vodom, te zaboravite na upaljeno grlo. Grlo treba isprati hladnom vodom.

Tatjana Fedotovna Ševčenko, Krivoy Rog

Želim pisati o liječenju angine. Način da ja osobno sam provjerio.

Bio sam bolestan od angine nekoliko puta godišnje, imam to je kronična. A kad počnete jesen, zimu ili proljeće, bila sam bolesna skoro svaki mjesec.

Bio sam još mlad i radio je u trgovini, cijelo vrijeme s ljudima, a vrat mu je bio trajno umotana pero šal. Jednom sam došao u naš dućan liječnika pitao me zašto sam rupčić. Rekao sam mu o problemu. A on mi je savjetovao da napravite sljedeće. Čim počne svrbiti, kupiti bocu piva u grlu. Noću, zagrijati čašu piva, gotovo dovesti do kuhati, ali ne do vrenja. Tako sam i učinio. I onda samo otišao u krevet i piće u malim gutljajima, dok svi su pili, i onda u paketu i otišao u krevet. pomogao sam 2 puta, a zatim 3 puta. Tako sam ozdravio moje upaljeno grlo. Sada sam sebi dopustiti da piju vodu, pa čak i voće kompot iz hladnjaka.

Anna Nikolaevna Doroshenko, Chernigov

Ulijte u tavu čašu vode, ulijte 2 šalice anisa. Kuhajte 15 minuta. Zatim bacaju sjeme, te u juhu dodajte 2 šalice meda, dok i dalje kuhati, dodati 1 žlica konjak. Uzmi 1 žlica svakih 30 minuta.

VG Chayun, Dnepropetrovsk

Stisnuti na vratu (čak i pri visokim temperaturama): Namočite krpu u toplu vodu, iscijediti, brz jednostavan sapun sapun, topla pridaju vrata, poželjno je i na stražnjem dijelu glave, gornjem stisnuti papira i toplom vunenom maramom. Do ujutro će sve proći, ali može se pojaviti crvenilo na koži, koja će se održati sljedeći dan. Ili komad propolisa može pritisnuti prema zubima gume za žvakanje i spavanja do jutra - bez boli, bez temperature, bez kašalj neće ići.

AV Ohrimets s. Pinchuk

Kada je angina 1 žličica ribani hren pour 1/3 šalicu kipuće vode, ostavljajući infuziju do jutra. Piti 3 puta dnevno, polako guta.

Angina. Imam upalu grla i bila sam mu poslastica uspješno, jeli 0,5 kg limuna, isprati, i pomaza ih Lugol pretjeran. Isušiti sluznicu i upala grkljana je počela. Grlo me povrijediti 2 mjeseca. ispiranje Liječnik imenovan kamilice i antibiotici. Ali ništa nije pomoglo. Mislio sam i umrijeti s tim bolovima. Ali onda su mi rekli za podmazivanje grla mora krkavine ulje. Za dva dana sve je prošlo. Ogulite ulja nakon 2 sata na žličicu. I to je vrlo dobar za upalu grla. Smanjuje upalu, ubija bakterije. Vrlo dobar proizvod. Dobro za svakoga da imaju kod kuće. Dobri heals rane, opekline. Ovo je dobar protuupalni agens.

Kada upaljeno grlo grgljanje na 0 ° C, 5 litara kipuće vode 1 iscijediti limuna i 1 žlica med. Bebe (1 žličica kat limun med).

Tatjana Gulaya, Severodonetsk

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan