Bronhijalna astma: Tretman - narodni lijekovi i recepti

B p o n i s l a sam s t i m (Bronhalne astme) - alergijska bolest s više ili manje ograničena, tipične kliničke slike, u kojima središnje mjesto zauzima gušenja zbog kršenja bronhijalne opstrukcije.

Astma se može liječiti, ako je za piće juha Viburnum 2 šaku korijena Viburnum se na 2 litre vode. Kuhajte 30 minuta. Piti tijekom dana. Zatim tu je dodati 2 šake i ponovno kuhati piće. Piti u roku od mjesec dana. Niže korijeni baciti ponovo dodati 2 šake i ponovno kuhati.

L.I.Kiseleva, Krivoy Rog

Astma me muče jako puno. Napad za napad, povećan otežano disanje. Da li su poduzeća postala „dim” i više, ja stvarno oslabljena vrijeme ne znam. Zaposlenik pogledao me i rekao: „Gle, ti si toliko pilule da se - uskoro jetra ne uspije Molimo idite pogled na travi u tabletama, tijelo kojim ste se, a on nije pokušati bilje Evo moje majke od astme ružmarina s koprive pića ... upravo to i sprema. " Također sam odlučio pokušati ne uvrijediti ženu. Ja ga diktirao mi se sljedeći dan i bilja recept od moja majka donijela. Počeo sam skuhati u večernjem 1 žlica ružmarina i 1 žlice za desert od koprive jednu litru kipuće vode. Vidio sam cijeli dan na poslu pola šalice. Postalo je lakše za četvrti dan. Napominjem da je na trećem katu, gotovo bez dispneje porastu. Tada su napadi postali rijetkost, a ne kao jaka. Vjerujem u moć bilja. S jedne žaljenja kasnije. Ako je prije um u glavi bilo, onda se bolest ne bi bilo toliko stekao. A sada ... Sada sam odlučio živjeti na taj način pokušati zamisliti ljudi novac bez tableta. Mnogi dobro pomoći.

Valentinovo Umantseva, Nikopol

Liječenje astme zelene bentonit glina. Većina dišnih puteva najčešće javlja u djetinjstvu kao posljedica bolesti probavnih organa i uzrokuje nakupljanje sluzi u bronhijama i plućima. Ako postoji iskašljavanje, ne brinite o tome. Ako otrovne tvari ne pojavljuju u tijelu i nakupljaju štetne mikrobe, u ovom slučaju na hitnu potrebu da pomogne zeleno bentonita gline za popraviti slab rad crijeva, a tek onda za liječenje bolesti na mjestu njegovog manifestiranja. U slučaju visoke temperature, pije samo pića, uglavnom s limunom. Bez hrane, osim zelene bentonita gline u bilo kojem obliku. Mora se uzima oralno u obliku praha i gline vode. Da li je također obiluju gline losione zelenog bentonita gline prema van u bolesnim dijelovima tijela. Losioni treba staviti na grlo, bronha, glina izvukao iz tijela sve nečistoće. U isto vrijeme morate provesti liječenje bolesnog organa. Da li antiseptik za ispiranje vodom pomoću gline pipete. Možete ih izmjenjivati ​​s morskom vodom (ujutro i navečer). U složenijim slučajevima potrebno je da se nos sok od limuna, čisti ili neznatno razrijeđena (nekoliko kapi u svaku nosnicu). Također treba ispirati grlo 2 puta dnevno glina hladnom vodom. Ako je potrebno, što trebate učiniti udisanje ili udisanje vruće pare, onda odmah treba staviti losion napravljen od zelene gline na čelu, grla i vrata. Dišnih putova treba temeljito očistiti, trebate disati kroz nos i nos samo! Nastavite ispirati grlo sa glinom žbuke i piti svaki sat po nekoliko gutljaja gline rješenje. Možete sisati u komad zelene gline bentonita, naizmjenično sa kriškom limuna za taj dan. Hladna losione učiniti gline od gline za podzemlje i stavite vruće topao oblog na vrat. Hot oblog: u kipuću vodu ispustiti bebu ručnikom, ocijedite ga i zamotati pacijenta grlo. Odmah nakon uklanjanja vrućih naprava za napraviti hladno gline topao oblog oko vrata, nakon 2 sata, ali ako smatrate da je glina je postala vruća ili suho, mora se odmah ukloniti sve isprati. Napomena: to je nemoguće zagrijati glinu. Dakle, treba izmjenjivati ​​vruće poultices i losioni gline bez straha svakih sat vremena prije dok se temperatura ne spusti. Također bi trebao biti više vjerojatno da će napraviti losion napravljen od zelene gline na donji dio trbuha. Preporuči što losioni, oblozi za neutralizaciju toksina, kao i analgetik. Nekolicina pšeničnih posija kuhana u maloj količini vode, sve dok sve dok otopina postane jednolika i zgusne. Nastali mulj se proširila na komad tkanine sloj 1 cm, a na zahvaćeni dio još deblji. Naribati svježi češnjak, primjenjuju gnojnica na površinu losione i, dok je vruće - na bolno mjesto za 2 sata. Vjerujte mi, napadi astme prestaje!

Boris Reshetnyak, Rusija, poz. Tarasovskiy

U bronhijalne astme i astme trebaju poduzeti ljuska 10 sirovih jaja dobro isprati toplom vodom, osušiti u pećnici i samljeti u prah. Iscijedite sok od 10 limuna srednje veličine, prelijte u prahu i ostavite stajati na tamnom mjestu 10 dana. Procijedite i iscijediti. Uzmi 1 žličica pola sata prije jela. 10 žumanjka i ista količina šećera (po volumenu) da bi eggnog, zatim dodati na njega bocu rakije, dobro izmiješati. Triput križa i pića, već kodirani, 1 žlica 30 minuta prije jela. Isključi iz hrane rajčice, rajčica, čaj, kava, kakao, čokolada, govedina, losos, jagode, crvene jabuke, crveni kupus, mliječni proizvodi, lubenica, brusnica, malina. Nakon oporavka postupno uvesti ove namirnice u prehrani. Infuzija i Uvarak od zrelog višnje šljive. Čaj s džemom od njega koristi i za ublažavanje napada sebe i za liječenje. Posjeduje antispasmodic, analgetsko, vazodilatatomih akciju na bronhijalnog sustava. Infuzija: 1 jušna žlica višnje šljive ulijte 1 šalicu kipuće vode, blizu, inzistirati 30 minuta, ohladi, samljeti voćno meso. Procijedite, prevladati. Top s kipućom vodom na izvorni volumen. Uzmite 1-2 žlice toplo infuzija 3-4 puta dnevno

Natalija Borisovna Kulishova, Krivoy Rog

Osam narodnih lijekova za astmu:

1. Uzmite 6-8 g trave korijena cijanoza, skuhati šalicu kipuće vode i staviti uliti za 1-2 sata. Uzmi 1 žlica sat vremena nakon jela.

2. U jutarnjim satima, na prazan želudac, umutiti 2 jaja sa šećerom i piće.



3. 1 žlica četinjača pelud, 1 žlica maslaca, 1 šalica meda i 1 šalicu oraha nadjev. Uzmi 1 žličica 10-15 minuta prije obroka 3 puta dnevno.

4. 1 žlica kadulja ostavlja kuhati u 1 šalicu mlijeka, procijediti i piti vruć prije odlaska na spavanje.

5. Pijte čaj od mješavine slijedećih trava: maline lišća, stolisnik, kopriva, ružmarin, majke i-maćeha, gospina trava, majčina dušica, komorač sjemena, elderberries, trputac i knotweed.

6. Uz jak kašalj obloge. Uzmi suhi sir, potopiti u serumu, a noću staviti na prsa i leđa. Bundle gore. Kad se sir suh, zamijenite ga s drugim.

7. 5-10 g sjemena konoplje uliti 1 čašu vode ili mlijeka, čir, filtrira, te istiskivanje pića, za 3 puta.

8. 2 kg zobi sipati 5 litara vode i 3 Chasa kuhanja. Procijedite, dodajte 200 g obrađenog aloe, 1 šalica meda i uzeti 20-30 grama pola sata prije jela.

Ljudmila Yakovlevna Ševčenko, Kherson

Ingaliruem astma, poslastica grlo. 1 dio meda otopi se u 2 dijela destilirane vode. Koristi se za inhalaciju. Prije četrdeset godina, pao sam oboljela od te bolesti. Jedan čovjek savjetovao da se Rhododendron 250 g i 15 g koprive 1 litru vode. U večernjim satima, potrebno je prokuhati, pustiti da odstoji preko noći, i piti sljedeći dan. To je vrlo velika doza. Imam ga smanjiti na pola, a zatim postupno vratio u normalu. Osim toga, čak i vidio medicinsku katran. Ulije u žlicu od slanom vodom kaplje 5-6 kapi katrana i pili. Popio sam dva puta dnevno. U roku od dva tjedna liječenja boli prošao u bronhijama i otišao ispljuvak. To je bio tretiran kao razdoblje od tri mjeseca, a za četrdeset godina ne znam što astmu. Ja sam sada 78.

Anna Ilinichna Pavlenko, Zaporožje

Moj sin je još uvijek beba počela da se razbolio s bronhitisa s astmom komponente. Liječnici slegnuti ramenima i predviđanje buduće astme. No, jedan dobar čovjek savjetovao da postupa njegov sin reći im put. Lijek priprema svoj recept. Pomiješajte 1 bocu s pet zvjezdica konjaka, 1 šalicu soka od svježeg limuna i 1 šalica šećera. To je sve dosta jednostavna priprema - lijek je spreman. Uzmite lijek potreban 1 žlica 3 puta dnevno 30 minuta prije jela. Dao sam dijete desert žlica 3 puta dnevno. Paralelno s tim, on je dao piti esencije od majke i-maćeha i origano (matične ploče). Za pripremu juha je 1 žlica Mješavine tih biljaka, kuhana voda i kuhana na parnoj kupelji 15 minuta. Nakon toga, inzistirajući 45 minuta, i dao piti 1 žlica sina 2-3 sata. Morate piti do kraja. Nakon nekog vremena je prošlo s astmom komponentu, a iza njega, i bronhitis. Sada sin 26 godina, i, hvala Bogu, sve u redu.

Ljudmila Oliynyk, Dneprodzerzhinsk

Jedna žena mi je rekla da je imala astmu. Više od 50 m, ne može proći. I liječnici su joj rekli: „Bako, tako da i vi ćete živjeti izvan njihovog astme.” A ona je branje indigo boje, pivo i pili kao čaj. Sushil i vidio mjesec dana i dobili osloboditi od ove bolesti.

Ivan Petrovich Muhin, str. Taborovka

Bronhijalna astma. 1 kg zobi uliti 2 litre vode i kuhati 4 sata skuha. Zatim cool i naprezanje. Nadjev lišće aloe, tako da se zelena masa pretvorila 400 g kuhati onda u 2 šalice vode 2 žlice breza lišće, timijan i malina, inzistirati 10 minuta i procijediti. Pomiješati zajedno s gore navedenim komponentama. Dodaj u čašu meda, čaša crnog vina, 100 g alkohola, 200 g maslaca ulje bez grijanja. Treba okrenuti oko 2 litre lijekove. Čuvati u hladnjaku i koristiti samo u toploj obrazac (!). Ako pacijent se osjeća dobro, onda se 3-4 žlice po danu lijeka, ako je to loše - čaša dnevno.

OP Kovalev, Stari Guta

Gotovo od djetinjstva, bio sam bolestan od astme. U dobi od 18, ona je u braku, a napadi astme bili su gotovo stalno. Hoće li biti odveden u bolnicu, punkcije, kao bolje i donijeti kući napada opet, ali još uvijek hladno. Rodila kćer 1966. godine, takvi napadi smirila malo, ali teško disanje i kratkoća daha ostao. A baka ode, i Gramps. Disanje postaje lakše, i curenje iz nosa ne prođe. Tada sam napravio skoro kao nekada savjetovao moju majku, kada je u dobi od 37 godina je imala lošu hladno. Jedan prijatelj je rekao da je to pola šalice luka gumiran i popio ga na prazan želudac. Mama je to učinio, ali onda 10 minuta jako mučio. Međutim, nakon više od trideset i pet godina, ona nije znala što se gripe i prehlade. Naravno, bio sam se piti sok odmah - pola šalice toga, negdje 125g, tako da je podijeljena na 3 puta. Vidio sam dan za 2-2,5 žlice i curenje iz nosa je bio gotov. Sok se svježe svaki put. Kad sam radio, mnogi savjetuje ovaj recept, a ako je epidemija gripe preporuča se uzeti 3 uzastopna dana, 30 minuta prije obroka i 1 g askorbinske kiseline, njegova prethodno razrijeđen u 1 šalici vode. Gripa se odmah povući. Askorbinka mora biti bijela, a ne ružičasta. Astma je konačno pobjegao kroz jedan od travara u Kremenchuk, pokoj mu duši. Napisao sam pismo njemu, a on je poslao bilje koje sam uzeo četiri mjeseca. Paralelno s biljem piće tablete „Teofedrin”, prvo, 1 tableta 3 puta dnevno, a zatim 1 tabletu 2 puta na dan, a zatim 1/2 - 3 puta za 1/2 - 2 puta na dan, i tako dalje .. . 1/3, 1/4, svaki drugi dan, dva ... i do potpunog oporavka. To je eskalirao kao imam bronhitis u 40 godina. U 39 godina, dao sam rodila sina, a kad je bio godinu dana vrlo jednostavna, razbolio s bronhopneumonija, bio je u bolnici dva mjeseca, ali neke je, i tako prazna. Nisam mogao hodati, održanoj na zid. „Teofedrin” uzima svaka 2 sata. Lice bilo plavo. Poznati suosjećajan i povjerljive su rekli da je rodila, recimo, beba, a većina ostavila ... ali je preživio. Zahvaljujući trave i dobrim ljudima. Sastav ljekovitog bilja koji me posla djeda, ušao Loch srebro (maslinovo), lišće eukaliptusa i plodove gloga. Uzeo sam 1.. l. Smjesa se sipa u 0,5 litara kipuće vode za 1 sat i filtrirana kroz pile 100 g tijekom 1 sata poslije obroka 3 puta, a četvrti preko noći. I samo četiri mjeseca.

Ekaterina Zhuravleva, Dnepropetrovsk

U bronhijalne astme. Ostavlja majku i pomajku - 10 grama trputac lišća - 10 grama borovih pupoljaka - 10 g 4 žličice inzistira 2 sata hladna voda (200 g). Zatim kuhati u zatvorenoj posudi u trajanju od 5 minuta, ocijedite. Uzmi 1 žlica 3 puta dnevno.

Nikolaj Nikolaevich Voloshko s. Taraschanka

đumbir - dobar alat u liječenju astme, u nekim slučajevima, đumbir je potpuno liječi. Đumbir tinktura: 400 grama đumbira, oprati, oguliti i naribati. Zatim ga preliti u bocu i ispunite s alkoholom. Inzistirati na suncu ili na toplom mjestu za 2 tjedna, tresući povremeno. Infuzija treba biti žuta. Soj, iscijediti kroz gazu i dati malo stav. Đumbir tinktura treba piti 2 puta dnevno 1 žličica na čašu vode nakon doručka ili ručka (ili ručka i večere). S vremena na vrijeme bi dva-tri dana pauze. U liječenju đumbir nije preporučljivo jesti meso, a stopala bi trebala uvijek biti toplo. Prije odlaska na spavanje nužno napraviti toplu kupku stopala.

Cheban Natalya Moldavija

Čaj prsa. Koristi se kao ekspektorans za gornjih dišnih puteva. Korijen sljeza - 2 komada od lišća majka i maćeha - 2 Dijelovi trava matična ploča - 4 dijela, trputac ostavlja lantsetolistnogo - 3 dijela, slatki korijen - 3 dijela. Smjesa je izliti šalicu kipuće vode za 30 minuta, filtrira i uzeti oblik topline za 1 / 4-1 / 2 šalice kroz 3 sata.

Z.V.Markovskaya, od kalinovka

Bilje od astme

Melilotus (cvijeće). Napar piće dobije se iz 30 g cvjetova djeteline i 1 litre kipuće vode, 1/4 cup svaki sat. Maćuhica (trava). Piti čaj koja je zavarena po stopi od 20 g biljnih sirovina u čašu kipuće vode. Kalina (voće). 1 šalica voće sa 1 L vode, kuha se 10 minuta, filtrira, dodati 3 žlice med. Slijed (trava).7 g biljka kuha voda, tvrde 10 minuta i filtrira. Uzmi 1 žlica ujutro i navečer.

Astma narodnih lijekova

1. Bolesnici s astmom ne moraju: ići parna soba, ne možete spavati tijekom dana (posebno nakon jela). Tijekom liječenja, ne uzimaju diuretike koji povećavaju napade astme. Isključiti iz prehrane meso, slanina, dimljena mesa. Ako je moguće, koristite svaki dan svježe kozje mlijeko.

2. Fino nasjeckajte borove grančice, dodati šećer (ako je med, to bolje) i vode jednakim omjerima. Kuhajte u pećnici. Uzmi 1 žlica 3 puta dnevno.

3. Mark 2 žlice breza lišća, 1 žlica breza pupoljci, 1 žlica lišće koprive, 1 žlica kamilica, 1 žlica nevena (košara), knotweed trava 1 žlica, 1 žlica timijan. Sve mješavina i pohraniti u kartonskoj kutiji. 2 žlice ova naknada skuhati jednu šalicu kipuće vode i piti 0,5 šalice 3-4 puta dnevno. Liječenje se nastavlja do kraja pripravka. Obično nakon tjedan dana dolazi olakšanje. Tretira čak i konstantna astma.

Zinaida Vasilevna Moskovka s. Žanko

Tijekom napada astme korisna je da se poznati narodni lijek. Kuhati dok meso krumpir, stavite ga u zdjelu vruće, sjesti, staviti u zdjelu ispred njega, pokriven dekom s glave i disanje krumpir pare. Sve dok je pio jako vrući čaj brusnica (uzeti čaj lišća i svježe ili sušeno voće). Kada je olakšanje ući u krevet i topli pokrivač za skrivanje dobro. Uz slab napad može ograničiti prijem vrlo vruće brusnice čaj.

LS Kutsenko, Krivoy Rog

0,5 litara bijelog vina uzeti chelidonil 5 g i 1 žlica med. Kuhati u glinenoj posudi, tako dugo dok će se 125 grama tekućine. Piti 2 puta dnevno po pola šalice kave.

Anatolij Golub, Mirgorod

Infuzija bilja: kopriva travnja - 0,5 čaše, quinoa travnja (mlada trska lišća) - 1 žličica, 1 šalica vode, 0,5 žličica soda. Sve mix i ostavite stajati 9-10 dana u svjetlosti na toplom mjestu. Uzmi 1 žličica jednom dnevno prije spavanja. Želim ti svu sreću u ozdravljenje.

Ljudmila Alekseevna Dmitrieva, Tokmak

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan