Kvasac maska ​​za kosu: recepti. Korisne značajke i recenzije

Kosa treba stalno i pažljivo brigu, bez kojeg oni postaju suha, bez sjaja i krhki. U njega kose ne može napraviti neki šamponi i balms, što im je potrebno holistički pristup: pravilnu prehranu, vitamine i minerale, tonika. Kvasac maske daju sjaj, jačaju i potiču rast kose.

Kvasac maska ​​za kosu: Korištenje

kvasac - građevinskog materijala za kovrče, sadrži vitamine B skupine Nedostatak tih vitamina izaziva gubitak kose, što ih krhki i beživotno. Nadalje vitamini iz skupine B sadrži kvasac RR i D vitamina, cink, željezo, mangan, kalcij i magnezij, koji utječe na dobro zdravlje kose.

  1. Vitamin B1 poboljšava cirkulaciju krvi, čime kosa žarulja je obogaćena hranjivim tvarima i kisikom. To dovodi do povećane rast kose.
  2. Vitamin B2 je potreban za održavanje joj sjaj. oni postaju dosadan i beživotan, izgubiti volumen i zaprlja s nedostatkom ovog materijala.
  3. Vitamin B5 jača korijen kose, sprječavanje gubitka kose.
  4. Vitamin B6 aktivira rast, obnavlja stanice. Nedostatak ovog materijala dovodi do gubitka kose.
  5. Vitamin PP stimulira cirkulaciju krvi, povećava opskrbu hranjivim tvarima i sprječava gubitak kose.
  6. Vitamin D regulira cirkulaciju, pomaže apsorbirati magnezij i druge. Minerali.


Kvasac maska ​​za kosu: recepti

Kvasac se može koristiti za prevenciju - oni njeguju kosu, daje vitalnost i sjaj.

Vidi također:

Kvasac maska ​​za kosu: recepti

  • Istisnuti sok jedne glave luk, dodati 10 g kvasca, 2 žlice. l. Voda i 1 sat. l. čičak i ricinusovo ulje. Prije uporabe maske, najbolje je da ga zagrijati malo. Mješavina Masaža utrljati u korijen kose, a ostatak proširila po cijeloj duljini. Stavite na plastičnom kapom, omotajte glavu ručnikom. Nakon 1 sata, ispere toplom vodom.
  • Pomiješajte 2 žlice. l. kefir, 1 sat. l. med i 10 g kvasca. Kada kvasac će vriti promiješati mase, primjenjuju se na kosu od korijena do vrhova. Nosite šešir i prigušiti glavu ručnikom. Nakon 30 minuta isperite masu.
  • Mix 1 žlica. l. vode i papar tinktura, dodati 10 g kvasca. Kada će prvi znaci vrenja, promiješajte masku i stavi je na korijenima. Nakon 20 minuta, smjesa šampon za ispiranje i vode.
  • Otopi 10 g kvasca 2 žlice. l. voda. Pričekajte za fermentaciju, dodati 1 žlica. l. senf prahu i žumanjka. Vlasnici suhe kose je poželjno dodati u smjesu tijekom 1 sata. L. čičak ulje. Miješati smjesu dok ne postane glatko i primjenjivati ​​do korijena. Nakon pola sata isprati.
  • Pour 20 g kvasca 4 žlice. l. mlijeko. Kada se kvasac da fermentira, dodajte 1 žumanjak i 1 žlica. l. maslinovo ulje. Miješajte dok homogene mase konzistencije. Kuhani smjesu staviti na korijene i širi cijelom dužinom. Voditelj omotati plastičnom folijom i ručnikom. Nakon 1 sat, ispere s vodom i šamponom. Ova maska ​​se preporučuje učiniti 1 put u 10 dana. Broj postupaka - 15.
  • Topline u mikrovalnom 1 žlica. mlijeka optimalnoj temperaturi. Dodati 2 žlice. l. pivski kvasac i staviti smjesu na pola sata na toplom mjestu. Tući 2 jaja umutiti, dodati 2 žlice. l. bademovo ulje. Pomiješajte sve sastojke dok ne postane glatko. Dobivena smjesa je rub u kožu, nose plastični poklopac i izolirati ručnik. Ispiranje 2 sata i tople vode šamponiranja.
  • Otopiti 2 žlice. l. suhi kvasac u 200 ml vode. Pripremiti esencije ljekovitog bilja: Izliti 300 ml kipuće vode smjesa kopriva, kamilice i kadulje (1 žlica svaka biljka ..). Pola juha, pomiješajte s kvascem, dodajte 5 kapi bilo eteričnog ulja i 1 žlica. l. tekući med. Miješajte dok ne dobijete glatku masku i nanesite na kosu. Nakon 1 sata, isperite toplom vodom i isperite kosu 2. poluvrijeme bilje juhu.

Kvasac maska ​​za kosu: recepti

Maska Kvasac: recenzije

  1. Stošije, 27 godina: kao maske kvasac se koristi za nekoliko godina. Prvo sam pokušao naselje kada je suočen s problemom gubitka kose. Onda mi je pomogla u redu. Mjesec dana kasnije, primijetio sam značajno poboljšanje - kosa postati jači i gotovo su prestali ispadati. Trenutno, moja kosa gusta i zdrava. Vrlo zadovoljni rezultatom!
  2. Kristina, 23 godina: imam masku kvasac je olakšanje kad je nakon rođenja moje kose postalo dosadno, krhki i beživotno. Pali su snažno nakon grebanje, bio sam očajan! Nakon pokušaja masku kvasac, ja ne žalim. Nakon što je proveo 15 tretmana, moja kosa natrag svoje bivše snage i ljepote.
  3. Svetlana, 32 godina: Jednom tjedno napravite masku kvasac luk. O receptu sam pročitao na internetu. Prvo sam dugo oklijevao, razmišljajući miris će ostati, ali ne. Nakon što je maska ​​nema neugodan miris luk i kiselo, kosa je sjajna, gusta i jaka. Savjetujem svima.

Kvasac maska ​​- izvrstan lijek za gubitak kose. Oni su vrlo popularni u kozmetici i žena koji se brinu o njihovoj ljepoti kod kuće. Zbog prirodnih sastojaka kvasca maski, možete biti sigurni da je vaša kosa će biti zdrava, gusta i sjajna.

Vidi također:

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan