Goji bobice: mišljenja za mršavljenje. Recepti za voće

Goji bobice - poznat dijetetski proizvod. U Rusiji, ova biljka je poznatiji kao kustovnica. Osim toga, bobice su u skupini „Wolfberry”, ali za razliku od većine njih, oni nisu otrovni. Zbog velikog broja korisnih svojstava, oni se vrednuju pristalice zdrave prehrane i alternativne medicine, sportaša i djevojke Weight Watchers.

Recenzije čaja s goji bobica, na internetu

  • Alisa, 32 godina: Pijte čaj s goji plodine za proteklih 2 mjeseca. Za to vrijeme, moje stanje se znatno poboljšalo: Postao sam manje nervozna i dobro spavati, osjećam val energije, izgubio sam 7 kg. Savjetujem svima da piju čaj od bobica za normalizaciju stanja zdravlja i spriječiti razvoj bolesti.
  • Irina, 27 godina: kupio voće u rinfuzi u tibetanskom trgovini: oni su bili s bijelim premazom, a čaj je ispalo nije ukusna. Od naručivanje goji u specijaliziranoj online trgovini. Čaj kuhati na recept: u čaši vode sipati nekoliko bobica s kipućom vodom, dodajte prstohvat cimeta, metvice i ribiza, 1 žličica .. sok od limuna i meda. Čaj daje vrlo aromatična.
  • Julia 23 godina: Ja sam veliki fan bobica čajeva, pa sam odlučio probati i goji. Pijem ovaj napitak umjesto redovite čaj. Dodaj zamjena šećera umjesto meda. Volim njegov okus i ljekovita svojstva. Patim od dijabetesa od djetinjstva, a ovaj čaj pomaže u borbi protiv prekomjerne tjelesne težine i kontrole razine šećera u krvi.
  • Albina, 27 godina: Još od djetinjstva patim od niskog imuniteta. Nedavno sam otkrio recept za prekrasan čaj s goji bobica. Pijem ga svaki dan u posljednjih šest mjeseci. Počeo sam se osjećati puno bolje, manje bolesna i dobro spavati. Volim čaj, ali u zadnje vrijeme počeo primjećivati ​​osip na tijelu. Možda iz suviška bobica.
  • Daria, 25 godina: S obzirom da je rođenje djeteta pokušava normalizirati metabolizam i izgubiti nekoliko dodatnih kilograma. Počela sam piti čaj s goji, fitness i pravo jesti. Goji pomogao donijeti proizvode iz propadanja tijela za smanjenje razine kolesterola u krvi i izgubiti na težini. Ponekad dodam u čaj s goji bobica, itd.. Maline, šipka, struja. Ispada vrlo ukusna i zdrava.

bobiceji: Tibetanski narodne recepte

Jedite goji ne može samo svježi i sušeni oblik, ali i pripremiti ih za različita jela i pića.

Čaj s goji bobica



Čaj s goji bobica

sastojci:

  1. Osušene bobice - 1 žlice. l.
  2. Voda - 300 mL
  3. Med - 1 žličica ..

Priprema:

  • Isperite u vođenju plodove vode, sipati ih u čajnik i prelijte vrelom vodom.
  • Ostavite namakati 20 minuta, a zatim dodajte med.
  • Pijte čaj u obliku topline, a zapečaćena bobice se mogu jesti.
  • Možete pripremiti ovo infuzija crnog ili zelenog čaja.
  • To je korisno dodati gotovog soka piti od limuna, đumbira.

Smoothies s goji bobica

Smoothies s goji bobica

sastojci:

  1. Low-fat jogurt - 300ml
  2. Goji bobice - 4 žlice. l.
  3. Banana - 1,5 kom.
  4. Jagode - 5 kom.

Priprema:

  • Oguliti banane oguliti i izrezati na nekoliko komada.
  • Operite jagode i goji pod tekućom vodom.
  • Izmiješati sve sastojke u blenderu, ispunite kefir i tuku 1 minutu.
  • Smoothies se preporučuje da se koriste za doručak ili za vrijeme snack.

Tinktura s goji bobica

Tinktura s goji bobica

sastojci:

  1. Bobice Goji - 100 g
  2. Voda - 300 mL
  3. Klinčić - 7 komada.
  4. Ljekarna ružmarin - 1 žličica ..
  5. limunova kora
  6. Svježe lišće Matičnjak

Priprema:

  • Ulijte vodu u posudu, stavite ga na vatru i dovesti do kuhati. Operite goji bobice, matičnjak lišće i limuna. Kada voda dođe do čir u tavi, dodati sve sastojke, poklopiti i ugasiti vatru. Pustite da se uliti 10 minuta. Ova postavka se može koristiti umjesto, ili matičnjak.
  • On djeluje kao sedativ i normalizira san. Umjesto toga, klinčića, možete dodati kadulju, timijan, kamilica, i sve ostale. Bilje. Osim toga, možete staviti u piće malo meda ili šećera.

Brownie s goji bobica

Brownie s goji bobica

sastojci:

  1. Jaja - 4 kom.
  2. Čokolada - 200g
  3. Šećer - 100 g
  4. Maslac - 120 g
  5. Brašno - 100 g
  6. Oraha - 120 g
  7. Kvasac - 50 g
  8. Bobice Goji - 70 g
  9. Bademovo - 50 g

Priprema:

  • U dvokrevetnoj kotao ili u vodenoj kupelji rastopiti čokoladu i maslac. Misa dobro izmiješati. Umutiti jaja sa šećerom, dodati prosijano brašno, kvasac, plod goji i sjeckani matice.
  • Sve mix temeljito, dodati Pomiješajte rastopljeni čokolade i maslaca. Promiješati ponovo.
  • Zagrijte pećnicu na 180 stupnjeva, stavite tijesto u obliku podmazani maslac. Na vrhu tijesta posipati nasjeckanim bademima. Peći 40 min pčelica.
  • Ovaj kolač je mast, visoko-kaloričnu i hranjiv. Pripravak skautkinja sadrži masne kiseline, vitamine A, B1 i D, kao i magnezija. Ovaj desert se može koristiti čak i za vrijeme dijeti i kao dio uravnotežene prehrane.

Vidi također:

Goji bobice - nevjerojatan proizvod! Od njih možete kuhati pirjano voće, čajevi, voćni napitci, dodaje jela i slastica. Kada kupujete bobice moraju biti vrlo oprezni da ne kupuju lažni. Za goji može izdati „Wolf bobice” koje su opasne za zdravlje!

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan